Tomáš Hajzler

Lektor a zakladatel hnutí Svoboda v práci

Kdy a kde se můžeme potkat?

MENTORING Praha 10:40 - 11:40 hod. / 15:35 - 16:25 hod.

Téma „OSVOBOZENÍ ŽEN JE NUTNOU PODMÍNKOU NAŠEHO PŘEŽITÍ“

Podle všeho, žijeme v době blížícího se kolapsu – sociálního a ekologického. Pokud se máme na změny, které se blíží, připravit a pokusit se vybudovat udržitelnější společnost, je ze všeho nejvíc třeba znovu-lokalizovat naše životy. K tomu je třeba znovu-vybudovat místní ekonomiku a opravit zpřetrhané předivo rodinných a sousedských komunit, znovu postavit tzv. 15minutová města – tak, aby si místní mohli pěšky, na kole či veřejnou dopravou do patnácti minut zajistit veškeré základní potřeby – práci, nákupy, vzdělání dětí, zdravotní péči, úřady. Lokalizace je silnou stránkou žen, tj. tato proměna se nám podaří o to lépe, o co více osvobodíme ženy z pasti dnešního krysího závodu.  

Bio

Profesně se věnuje tématu práce a budoucnosti podnikání. Do Česka přinesl hnutí Svoboda v práci, koncepci svobodné firmy, a spoluzaložil společenství organizací Slušná firma a PeopleComm, které vede s vizí nejekologičtějšího evropského nakladatelství, to vše s cílem přispět ke změně způsobu, jakým se v Česku a na Slovensku podniká a pracuje.

V pražských Modřanech spoluzaložil skupinu „KPZ“ a v Praze pak stál u zrodu prvního českého spolkového potravi- nového obchodu „Obživa“. Je spoluautorem projektu „Zpátky k jídlu“, podporuje české Zero waste hnutí a jako dobrovolník pomáhal ve školách svých dětí.

 

TOMÁŠ TEĎ


O tématech nové práce, budoucnosti podnikání, výchovy, vzdělávání a místně ukotveného života píše a přednáší od roku 2007.

S manželkou Petrou, dcerami Valérií a Valentýnou, fenkou Haluškou a se sousedy žije, pracuje a zahradničí v bezobalové a bezautomobilové domácnosti v pražských Komořanech, kde se snaží přispívat k místnímu sousedskému životu.

 

CO PRO VÁS ZNAMENÁ HOJNOST?

Hojnost v současném světě? Za hojnost nebo též vzácnost v dnešním považuji pravdu, vzájemnou propojenost, zdravou a čistou přírodu, pospolitost, možnost žít dobrý život pro všechny. 

 

KDYBYSTE NEBYL TÍM, KÝM JSTE NYNÍ, KDE BYSTE BYL? 

Doma. Doma je pro mě všude tam, kde jsou moji nejbližší lidé.