Jana Yanová

Spoluzakladatelka a vedoucí lékařka polikliniky Concierge Medicine Europe

Kdy a kde se můžeme potkat?

MENTORING Praha 10:40 - 11:40 hod. / 15:35 - 16:25 hod.

 

Téma „Longevity a lifestylová medicína“

Jak hodně ovlivňuje zdravý životní styl naši dlouhověkost a zdraví? Víte, že studie z renomovaného amerického časopisu Circulation v roce 2018 ukázala, že dodržování základních pilířů lifestylové medicíny může u žen prodloužit věk až o 14 let?

Co je to Lifestylová medicína? Jaké jsou hlavní pilíře Lifestylové medicíny? Je to medicína založená na faktech nebo jsou to jen moudra našich babiček?

Na tyto i další otázky můžeme spolu najít odpovědi. Ráda se s vámi podělím o nejnovější poznatky v této oblasti, o moji osobní zkušenost tohoto přístupu na naší klinice Concierge Medicine Europe i ve svém osobním životě.

Budeme si povídat i o zdravotních vlivech dechových cvičení na náš organismus. Můžeme si vyzkoušet i několik dechových cvičení, která vám mohou pomoci lépe zvládat stres, soustředit se, ale mohou mít i pozitivní efekt na vaše zdraví.

Bio

Když jsem se rozhodovala, kterým směrem se moje vysokoškolská studia budou ubírat, váhala jsem mezi medicínou a lingvistikou. Rozhodla jsem se tehdy pro kariéru lékařky, i když nakonec jsem měla příležitost věnovat se obojímu. Více než deset let jsem žila v jihovýchodní Asii, kde jsem se naučila nejenom nový jazyk, ale také jsem poznala jinou kulturu, úspěšně složila místní atestaci a vyučovala na lékařské fakultě.

Jako pedagog jsem na „The University of Hong Kong“ vyučovala na fakultě všeobecného lékařství a veřejného zdravotnictví. Tato zkušenost mi pomohla získat širší perspektivu ve mém oboru. Život v zahraničí podnítil také můj zájem o cestovní medicínu. Zúčastnila jsem se několika lékařských misí do míst, kde není zdravotní péče tak rozvinutá.

Všechny tyto zkušenosti jsem pak mohla zúročit, když jsem se stala spoluzakladatelkou zdravotní kliniky Concierge Medicine Europe, kliniky, která se pyšní přídomkem Centrum excelence pro preventivní a lifestylovou medicínu. Snažíme se předávat poznatky o prevenci pomocí přístupů lifestylové medicíny jednotlivým pacientům. Je mi radostí, že mohu být součástí skvělého týmu kolegů a nabízet osobní péči našim pacientům. Stále si pamatuji, jaké je to být cizincem v jiné zemi a vždy se snažím pomáhat našim pacientům, kteří mohou procházet těžkým obdobím mimo svou domovskou zemi.

V roce 2021 jsem se stala zástupkyní České republiky v organizaci European Lifestyle Medicine Organization a v roce 2022 jsme za svou snahu získali prestižní ocenění Českých 100 nejlepších v kategorii Zdraví- Vzdělání-Humanita.

 

Co pro vás osobně představuje hojnost v současném světě?

Hojnost pro mě představuje žít v míru,ve zdraví, mít rodinu a přátele, se kterými mohu sdílet všechno, co život přináší, mít práci, která mi dělá radost a současně slouží ostatním, být obklopena inspirujícím okolím,ať už v podobě přírody nebo umění a nemuset se starat o to,zda budu mít já a mí blízcí co jíst a kde spát.

 

Kdybyste nebyla tam, kde jste nyní, kde byste byla?

Kdybych nebyla tam kde jsem, mohla bych:

-prodávat zmrzlinu u Myšáka ve Vodičkové ulici / můj sen z doby školky/

-žít a pracovat u velkých kanadských jezer / můj sen z doby základní školy/

-mít horský hotel v Alpách a pracovat tam jako lékařka / můj sen z doby studia na gymnáziu/

-pracovat a žít v Africe na lékařské misii / můj sen z doby studia na lékařské fakultě/

-žít na Taiwanu, v Singapuru či Hong Kongu, kde jsem strávila dvanáct let svého života a kde bylo reálné pokračovat žít a pracovat

-dělat lékařku na Ostrově Svatá Helena / před několika lety jsem se tam ucházela o místo praktického lékaře 😊/