Monika Laušmanová

Místopředsedkyně představenstva Stavební spořitelny České spořitelny, a.s. (Buřinka)

Kdy a kde se můžeme potkat?

MENTORING Brno 10:40 - 11:40 hod. / 15:35 - 16:25 hod.

 

Téma „sebevědomí a sebedůvěra“

Každé z nás někdy chyběl dostatek sebevědomí i sebedůvěry. Například když jsme se ocitly v pracovním prostředí, kde kolem nás byla většina mužů. Nebo jsme chtěly dělat něco jiného, ale neměly jsem odvahu udělat ten první krok. Nebo jsme se trápily v oblasti, která nás nebavila, a bály jsme se využít příležitost a ukázat, co je v nás v tom, co umíme.  Jak překonávat mnohdy zbytečné obavy, jak si více věřit?

Povídejme si a vysdílejme si vzájemně tipy, jak na to, co nám pomohlo, abychom mnohdy zbytečné obavy překonaly a zvýšily si sebevědomí a sebedůvěru. Pokud vás toto téma zajímá, přijměte pozvání ke stolu.

Bio

Monika Laušmanová působí v současnosti jako místopředsedkyně představenstva Stavební spořitelny České spořitelny, a.s. (Buřinka), kde zodpovídá za Divizi řízení rizik a provozu.

Monika je absolventkou studia na  matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, tamtéž ukončila postgraduální studia a začala svou karieru jako VŠ pedagog. Po čase se rozhodla přejít z akademického světa do světa financí.  Monika se stala expertkou na oblast řízení rizik ve finančních institucí a na bankovní regulaci. Této oblasti se věnuje přes 20 let a stejnou dobu působí v manažerských pozicích v bankovnictví, převážnou část pracuje ve finanční skupině České spořitelny.

Skutečnost, že se pohybovala celou svou kariéru v oblastech, kde bylo žen pomálu a na manažerských pozicích téměř vůbec, podnítila Moniku, aby se snažila ženy podpořit v jejich kariérním růstu. Na svém příkladu současně matky a manažerky v převážně mužském světě ukazuje ženám, že je potřeba si důvěřovat a není třeba se obávat, že nelze úspěšně sladit pracovní a rodičovské povinnosti. Je podporovatelkou myšlenky diverzity v pracovních týmech a rovných příležitostí, působí jako mentorka pro talentované ženy.

Monika má dvě dcery a dvě malá vnoučata, její zálibou je kromě vaření pro rodinu, jízda na kole, na běžkách a lyžování. Poslední dobou ráda objevuje krásy nejen Česka prostřednictvím výletů s obytným vozem a kolem.

 

Co pro vás osobně představuje hojnost v současném světě?

Hojnost pro mě znamená spokojenost, bezstarostnost, pohoda, naplnění a hodně blízkých a milých lidí kolem sebe.

Kdybyste nebyla tam, kde jste nyní, kde byste byla?

Těžko říci, jsem ráda, kde jsem teď. Možná bych zůstala pedagogem na VŠ….