Michaela Bauer

Členka představenstva ČSOB

Kdy a kde se můžeme potkat?

MENTORING Brno 10:40 - 11:40 hod.

Téma „Nebojte se technologie

Tohle setkání nebude o teoretickém potenciálu AI, ale o tom, jak vypadá její dlouholeté používání v praxi ve velké firmě, i v oblastech, ve kterých byste to nečekali. Proberu s vámi její různé typy a příklady nasazení, podloženo více než 10 lety zkušeností s AI a stovkami fungujících usecasů…A jasně, jste tu správně, technologie jsou (i) pro holky!😊

Bio

Členka představenstva ČSOB zodpovědná za IT, digitalizaci, data, daily banking, inovace a operations. V bankovnictví pracuje již více než 20 let, takže na vlastní kůži zažila revoluční změny v bankovnictví, přechod do digitálního světa a transformaci bank v technologické společnosti. Působí jako předsedkyně dozorčí rady společností Bankovní identita a.s., je členkou dozorčí rady společností Ušetřeno.cz, Skip Pay a.s. (ČR), Igluu (ČR) a Green0meter. Prosazuje invenci, moderní technologie a AI a zároveň podporuje startupovou scénu. Moderuje podcast Buďte v obraze v inovacích, kde si se zajímavými hosty povídá o tom, jak inovace mění nejen svět bankovnictví. Časopis Forbes ji zařadil mezi nejvlivnější ženy Česka, umístila se v žebříčku Top Ženy Česka Hospodářských novin. Zároveň se jako jedna ze zakladatelek aktivně angažuje v iniciativě #Finzeny, která propojuje ženy ve finančním a fintechovém sektoru a podporuje jejich kariérní a osobnostní růst. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, získala titul Master of International Management CEMS. Na VŠE působí jako členka Rady pro vnitřní hodnocení. Nesnáší slova „to nejde“ a věří, že život je z 10 % o tom, co se děje, a z 90 % o tom, jak s tím naložíme.

 

Co pro vás znamená hojnost?

Se vší pokorou si uvědomuji, že do velké míry žiju v určité „bublině“, hojnost mi tak evokuje, jak dobře se máme nejen materiálně, ale i nemateriálně. Spousty zážitků, kultury, zajímavých témat, lidí které mám tu možnost potkávat. Zároveň je hojnost pro mě připomínkou základních hodnot jako bezpečí, svoboda, vzdělání a samozřejmě zdraví, které vůbec neberu za samozřejmé a denně jsem za ně vděčná. Jsem připravená optimistka, nastavená vnitřně tak, že vždycky může být spíše hůř, zásadně hůř a to mi pomáhá se na hojnost opravdu dívat jako na relativní.

 

A kdybys nebyla tím, kým jsi nyní, kde bys byla?

Jsem ráda tím kým jsem, snažím se zlidšťovat bankovnictví a technologie a dál na sobě pracuji😉. Pokud ale tu otázku můžu vzít trochu s nadsázkou a mimo pracovní kontext, tak bych se úplně nebránila být nezávislou profi cestovatelkou se zaměřením na archeologii, v trvale čistém bílém outfitu…v době Hercule Poirota.