Kateřina Zychová

CEO - Verdi group, zakladatelka Verdi agro fund, předsedkyně představenstva Green Horizon Renewables, top 100 Forbes ženy

Kdy a kde se můžeme potkat?

MENTORING Praha 10:40 - 11:40 hod. / 15:35 - 16:25 hod.

 

Téma „JAK RACIONÁLNĚ A EFEKTIVNĚ INVESTOVAT V SOUČASNÉM EKONOMICKÉM PROSTŘEDÍ“

Bio

Kateřina Zychová patří mezi nejvlivnější ženy Česka. Zakladatelka Verdi fondu farem je výkonnou ředitelkou skupiny Verdi a zároveň působí jako předsedkyně představenstva společnosti Green Horizon Renewables. Ta investovala do několika projektů větrných elektráren ve Finsku, a nakonec portfolio s výrazným zhodnocením úspěšně prodala fondu BlackRock.

Kateřina Zychová se již více než 25 let věnuje oboru financí a byla jednou z prvních Češek, které si vyzkoušely angažmá v londýnské City i na Wall Street, kde přes 13 let působila v investičních bankách jako JP Morgan, Credit Suisse či Goldman Sachs. Získané zkušenosti ji inspirovaly k založení vlastní finanční společnosti Verdi Capital. Kateřina vystudovala ekonomii na Slezské univerzitě v Opavě (SU) a získala titul MBA na Rochester Institute of Technology v USA.  

 

Co pro vás osobně představuje hojnost v současném světě?  

 

Asi největší hojností je intelektuální bohatství, nabyté vědomosti a přístup k informacím. Dále pak dostupnost a kvalita zdravotní péče, v poslední době se setkávám s tím, že velmi ovlivňují kvalitu života. Více pragmaticky pak hojnost vnímám jako nezávislost na pravidelném cash-flow.  

 

Kdybyste nebyla tam, kde jste nyní, kde byste byla?

Asi chirurg, vždy jsem chtěla studovat medicínu.