Kateřina Beránková

Majitelka a CEO AWEC group, TOP Forbes 150 žen

Kdy a kde se můžeme potkat?

MENTORING Praha 10:40 - 11:40 hod. / 15:35 - 16:25 hod. / MENTORING Brno 10:40 - 11:40 hod. / 15:35 - 16:25 hod.

Téma „SPOJTE NESPOJITELNÉ“

Spojovatelka nespojitelného, která velmi nevšedním způsobem pracuje se svými „dary“. Svoji hyperaktivitu (ADHD)  proměnila ve stamilionový byznys. Právě díky tomu, že dokázala propojovat lidi z různých oborů a znalosti z odlišných světů. Jako studentka filozofické fakulty se vrhla do oboru strojírenství, se kterým neměla  žádné zkušenosti.  

Navzdory ocenění Podnikatelka roku se necítí jako manažerka. Jedná intuitivně, neustále chrlí nové nápady, lidem nechává více svobody, než je běžné I proto, že je sama dlouhodobou bojovnicí za demokracii a svobodu. Kombinuje odvahu a křehkost. Uvnitř ukrývá silný osobní a rodinný příběh.

Zbořte klišé, porušte mýtus, zničte stereotyp. Překročte hranici a zjistěte, kde je váš limit. Dělejte všechno, co vás baví. Cesta se před vámi vždycky otevře a život vám ukáže další směr.

Přesto, že nemá manažerské ani ekonomické vzdělání dokázala vybudovat úspěšný český strojírenský holding Awec Group a zařadit se do žebříčku 150 nejvlivnějších žen Česka. Vedle strojírenství se však zabývá i jinými obory. V portfoliu firem, které budovala, byste našli mateřskou školku i studentský podnik Nálevna.

Svoboda a demokracie jsou pro ni absolutními hodnotami, za které je ochotna bojovat tak, jak je zvyklá. Byla součásti projektu Milion Chvilek a spoluzakladatelka Společně Brno.

Ale její příběh nemá jen byznysovou rovinu. Vášnivě cestuje, vychovává osmiletou dceru, dokáže vypít pivo na ex nebo tančit až do ranních hodin. Neustále kombinuje různé světy a skládá je do vlastních projektů, kterým dává duši a pořádný kus sebe sama. Dokáže být razantní krizová manažerka a workoholička, stejně jako nomádka uprostřed Afriky bez přístupu k internetu. 

Intenzivně podporuje dobročinnost, demokracii a absolutní svobodu.

 

Co pro vás osobně představuje hojnost v současném světě? 

Hojnost mám spojenou s pocitem vnitřního klidu, spokojeností v oblasti vztahů a osobním naplněním.  Ale ruku v ruce s tím přichází také odpovědnost. A to ve všech oblastech života. 

 

Kdybyste nebyla tam, kde jste nyní, kde byste byla?

Snažím se vždy být tam, kam mě moje pocity a intuice táhnou. Tím pádem bych nic neměnila.