Jana Hanušová

Generální ředitelka ESSOX, předsedkyně představenstva České leasingové a finanční asociace

Kdy a kde se můžeme potkat?

MENTORING Praha 10:40 - 11:40 hod. / 15:35 - 16:25 hod.

 

Téma „Nepodléhejte trendům“

Nepodléhejte trendům (speciálně těm, co jsou sexy a cool). Nepodléhejte stereotypům, že něco musí takto být. Najděte si svojí roli, svou cestu, ve které se vy sama cítíte dobře.

Bio

Jana Hanušová patří k nejvýše postaveným ženám v českém finančním byznysu. Je generální ředitelkou společnosti ESSOX, která patří k lídrům specializovaného financování v Česku. Na úrovni celé skupiny ESSOX zodpovídá také za rozvoj aktivit společnosti na slovenském trhu, v rámci skupiny Société Générale a Komerční banky, jejíž je ESSOX součástí, pak zasedá v dozorčích radách společnostíi ALD Automotive s.r.o a německých sesterských spolecností BDK a ALD Lease Finanz. Podle časopisu Forbes patří Jana mezi TOP 50 nejvlivnějších žen Česka.

 

Jana Hanušová se aktivně podílí na tvorbě legislativního rámce českého i evropského finančního trhu. Je předsedkyní představenstva České leasingové a finanční asociace a členkou představenstva Asociácie leasingových společnosti Slovenskej republiky. Zájmy českých a slovenských finančních institucí zastupuje ve vrcholném vedení evropských asociacích Eurofinas a Leaseurope.

 

Je absolventkou Fakulty sociálních věd na Univerzitě Karlově. Svou kariéru startovala v roce 1999 v Komerční bance. V letech 2000 až 2004 zde zastávala pozici vedoucí Řízení segmentů v rámci retailového bankovnictví, později po akvizici společnosti ESSOX skupinou Komerční banky se podílela na vytváření celkové koncepce společnosti ESSOX a formování její role v rámci skupiny. V roce 2006 se stala ředitelkou Marketingu ve společnosti Rusfinance Bank (součást Société Générale Russia). V roce 2010 se vrátila zpět do Komerční banky na pozici poradkyně generálního ředitele pro synergie v rámci Skupiny KB/SG, po necelých pěti letech pak převzala vedení společnosti ESSOX.

 

Jana Hanušová je známá svými aktivitami v oblasti vzdělávání dětí. V České republice je zakladatelkou projektu Společně bezpečně, Na Slovensku se podílí coby členka správní rady na rozvoji Dětské dopravní nadace.

Co pro vás osobně představuje hojnost v současném světě? 

V přeneseném slova smyslu svobodu. Mít možnost jít si svou vlastní cestou, být za ni zodpovědná. Vědět, že každá cesta (i ta proti proudu) je správná, pokud se v ní cítíte dobře a naplňuje vás. A velmi dobře vnímám, že tato možnost v dnešním světě není v řadě zemí standardem a nemají ji všechny z nás.

Kdybyste nebyla tam, kde jste nyní, kde byste byla?

Studovala jsem rusistiku na Filosofické fakultě UK a Mezinárodní vztahy pro Rusko a výhodní blok na Fakultě sociálních věd UK. Vždy mě to táhlo od České republiky směrem na východ a dále. Zároveň mám velmi blízko k neziskovým organizacím… Takže by to byl asi mix obojího.