TOMÁŠ ŠEBEK

 

Tomáš Šebek je všeobecný chirurg, jenž pracuje v pražské Nemocnici na Františku. Na první misi s Lékaři bez hranic odjel v roce 2010 na zemětřesením zdevastované Haiti. Později se do této země vrátil. Dvakrát pracoval v traumacentru Lékařů bez hranic v afghánském Kundúzu. Lékařskou péči poskytoval také lidem v Agoku na pomezí Súdánu a Jižního Súdánu. Celkem absolvoval s organizací šest misí, naposledy působil ve válkou zmítaném Jemenu. Svou zkušenost z misí popsal v blozích, které vyšly i knižně.

Zdroj: lekaribezhranic.cz 

NEBE NAD JEMENEM

Odjet jako chirurg na misi s Lékaři bez hranic neznamená jen vracet vyhřezlá střeva zpátky do břicha. I přes každodenní hřmění střelby, všudypřítomnou hrozbu cholery, operace těžce postřelených dětí a nedostatek spánku se Tomáš Šebek na své jemenské misi snaží pozorovat běžný život, který se skrývá pod tímto válečným závojem. Jak se žije muslimským lékařkám? Jaké lidské příběhy se ukrývají za tvářemi pacientů a co o nás prozrazují naše jména? To vše popisuje Tomáš Šebek ve své nejnovější knize z místa současné největší humanitární katastrofy na světě, ale zároveň nezapomíná zapojit i smysl pro humor a nadsázku. Na jeho vyprávění o světě, který většina z nás zná jen zprostředkovaně se budeme těšit při diskusi s Tomášem Šebkem. 

(Použitý text je převzat od nakladatele knihy Nebe nad Jemenem)

POVÍDÁNÍ BEZ HRANIC

Tomáš Šebek si s Vámi může povídat o svém pozorouhodném životě lékaře na zahraničních misích, ale můžete se ho zeptat na vše, co Vás zajímá a naopak ho inspirovat svým životními příběhy, v kterých také často nechybí adrenalin.