TOMÁŠ HAJZLER

 

Inspirátor, konzultant, autor a vydavatel knih

PROGRAM: PROČ A JAK ŽÍT TAM, KDE BYDLÍME

Do osmnácti žil relativně poklidným životem obyvatele malého východočeského městečka. Pak se několik let toulal po světě, aby to po návratu zkusil daleko dotáhnout.
Dotáhl to až k syndromu vyhoření. Proto „přehodil výhybku” a začal se věnovat tématu nové práce a prospěšnosti podnikání.

číst více

Dnes vydává knihy, píše, přednáší, vyhledává a propojuje firmy, které kladou vyšší smysl nad vydělávání. Jako dobrovolník pomáhá v základní škole svých dětí. Spolu-založil KPZ-ku – skupinu alternativního zajišťování potravin. Jeho velkým zájmem je budování decentralizovaných, soběstačných společenství. S manželkou Petrou, dcerami Valérií a Valentýnou, fenkou Haluškou a se svými sousedy žije v pražských Komořanech.

Více o Tomášovi, jeho projektech a tématech, kterým se věnuje, naleznete zde: https://www.tomashajzler.com/o-mne

Anotace přednášky: PROČ A JAK ŽÍT TAM, KDE BYDLÍME

Tam, kde máme adresu, většina z nás od pondělí do pátku pouze přespává. Za životem odjíždíme jinam. Čím více to tak je, tím menší pravděpodobnost, že se poznáme se sousedy. Čím více cizích lidí, tím více nedůvěry, latentního stresu a horší zdraví. Navíc, cizí člověk vám vajíčko nekoupí a děcko nepohlídá, a tak je vše třeba koupit. Čím víc nakupujeme, tím víc musíme vydělávat, čím víc vyděláváme, tím spíš budeme ještě častěji mimo domov a fenomén cizích lidí se ještě posílí. Jsou to přitom právě ženy, jejichž doménou bylo budování a zdržování sítě vztahů, který každý člověk k dobrému životu potřebuje. Jsou to tedy na prvním místě tedy ženy, které nám mohou pomoci začít žít tam, kde většin z nás dnes pouze bydlí.