RECONVEL

 

Jsme slovenská společnost Cell Core Laboratory – výrobce značky Reconvel, která v roce 2017 začala produkovat a nabízet ultrafiltráty s nejmenšími molekulami peptidů a to v nejvyšší dostupné koncentrací na světě. Produkty Reconvel nabízejí lidem řešení pro zlepšení zdravotního stavu, na zvýšení pracovního a sportovního výkonu, a na omlazení.

Za naší certifikovanou vývojovou laboratoří v Nitře stojí Prof. Ing. Pavla Babušík, CSc., Dr. h. c. a jeho 30 let výzkumu v oblasti biologie a biotechnologie. Spolu s Ing. Karlem Školníkem, obchodníkem a marketérem, se na základě svých zkušeností a osobních životních příběhů rozhodli vytvořit produkty, které budou pomáhat lidem. Po několika měsících rozhovorů s lékaři z oblasti interního lékařství, revmatologie, diabetologie, imunologie, alergologie, onkologie, funkčního lékařství, sportovního lékařství, fyzioterpie a dermatologie vytvořili portfolio 21 perorálních výživových doplňků a 11 kosmetických přípravků na bázi bioaktivních peptidových ultrafiltrátů.

Jednotlivé peptidy a jiné bioaktivní látky velmi nízké molekulové hmotnosti (do 5 kilodaltonů (kD)*) vyrábíme za pomocí tangenciální crossflow filtrace. Abychom mohli tento způsob filtrace účinně zvládnout, je v prvním kroku za pomoci nízké teploty (- 80 °C) nutné narušit buněčné membrány i buněčný cytoskelet živočišné nebo rostlinné tkáně. Takto získaný substrát se po několikanásobné předfiltraci používá ke konečné ultrafiltraci, díky které se získá požadovaná velmi nízká hmotnost bioaktivních molekul. Konečná filtrace se provádí pomocí technicky certifikovaného filtru, který zajišťuje průchodnost peptidů a jiných anorganických látek menších než 2 nanometry buněčnými stěnami. V přefiltrované tekutině se následně změří koncentrace a ředěním se upraví na optimální hodnotu. Preparát pro perorální použití se nakonec v laboratorním prostředí dávkuje do radiačně vysterilizovaných ampulí s hermetickým uzávěrem. Krémy se podobným způsobem dávkují do vakuových aplikátorů.

Výhodou takto ultrafiltrovaného bioaktivního materiálu je nejen jeho schopnost procházet buněčnými stěnami, ale také absence mnohonásobně větších mikrobů, virů, plísní nebo alergenů. Všechny naše produkty jsou hypoalergenní.

V porovnání s peptidy, které jsou tepelně zpracované, peptidy Reconvel zůstávají bioaktivní, tedy živé**. Díky tomu mají tyto peptidy schopnost plnohodnotně napomáhat správnému fungování buněk. Produkt se během skladování a transportu uchovává v chladu, aby se zachovala bioaktivita preparátu.

 

* Dalton je jednotka molekulové hmotnosti. Velikost molekuly o hmotnosti 5 kD je přibližně 1 – 2 nanometry.

** Bioaktivita je zajištěna tím, že v žádné fázi celého procesu zpracovávání nepřesáhne teplota biologického materiálu 40 °C.