PETR ŽÍDEK

 

Exekutivní a psychologický kouč

PROGRAM: PŘEDNÁŠKA | MENTORING

Petr se narodil v roce 1968 v Písku v jižních Čechách. Již v průběhu studií na gymnáziu připravoval pro své kamarády přírodovědné expedice do hor tehdy ještě východního bloku. Po ukončení školy pak prováděl jako hlavní vedoucí několik let výpravy vysokohorských turistů a horolezců od Pyrenejských hor až po Tureckou Kappadokii.

číst více
Svůj dobrodružný sen si splnil, když s kamarádem procestovali stopem celý západ Severní Ameriky a svoji výpravu zakončili tím, že strávili podzim a zimu na hranicích Yukonu a Aljašky, kde žili a lovili zvěř spolu s indiány a Eskymáky, hledali zlato na Klondike River, učili se, jak jezdit se psím spřežením nebo jak přežít v -50’C v drsné severské přírodě.

Po několika dalších letech strávených v pražské Public Relations agentuře se zaměřením na krizovou komunikaci se na dalších 20 let přesunul do oblasti lidských zdrojů, do recruitmentu a executive search. Pracoval pro stovky firem, odřídil a úspěšně ukončil přes 500 projektů a vedl více než 13.000 interview.
V současné době se již 10 let věnuje exekutivnímu a psychologickému koučování, sportovní psychologii a somatické psychoterapii. Má na svém kontě okolo 10.000 hodin koučování, mentoringu a psychoterapie. Mezi jeho klienty patří převážně lidé pracující v nejvíce exponovaných pozicích v mezinárodních firmách, majitelé úspěšných lokálních společností a vrcholoví sportovci v mnoha sportovních odvětvích. Pro-bono podporuje a koučuje ředitele a vedoucí pracovníky neziskových organizací, nadací či hospiců.

Je spoluzakladatelem a jedním z členů multidisciplinárního projektu Fénix Sport Group, sdružujícího špičky v oblastech sportovní medicíny, fyzioterapie, kondičního tréninku a sportovní psychologie.

Pro své klienty pořádá každým rokem unikátní akce, jako například koučovací týden na hausbotu na Orlické přehradě, jarní a podzimní výcviky tradičních čínských bojových umění či soukromé přednášky, workshopy a kurzy s předními českými sportovci.

Snaží se zároveň skrze své kontakty o propojování světů byznysu, sportu a nezisku ku prospěchu všech zúčastněných.

Petr je ženatý, má dvě dcery, kočku a koně. Mezi jeho koníčky patří všechny druhy sportů, psychologie, biologie, jízda na koni a na motocyklu, umělecká fotografie a cestováni karavanem s rodinou po Evropě.

SÁM SOBĚ PRŮVODCEM VSTUPU DO DRUHÉ POLOVINY ŽIVOTA

PŘEPISUJEME MUŽSKÝ KÓD

Muži donedávna žili podle patriarchálních pravidel, která ale dnes ztrácejí svoji platnost – a navíc ubližují mužům samotným. Být pořád nad věcí, při síle a u moci vede totiž ke ztrátě
kontaktu se sebou, s rodinou, s přáteli. Mužský kód ( jak pravidlům pro život mužů říká americký psycholog Robert Garfield) se nedá jen tak zrušit ani změnit. Můžeme je však pomalu přepisovat, a to především ve své vlastní mysli.

SÁM SOBĚ PRŮVODCEM VSTUPU DO DRUHÉ POLOVINY ŽIVOTA