PETR SOJÁK

 

Lektor, psychoterapeut, kouč

Program: PŘEPISUJEME MUŽSKÝ KÓD

Vedení, vzdělávání a rozvoji osobnosti lidí v komerční, státní i neziskové sféře se věnuje přes 20 let. Od roku 2005 svou práci nasměroval do oblastí psychoterapie, koučování a poradenství. V těchto směrech nabízí doprovod na cestě svých klientů k porozumění a pochopení sebe sama a druhých lidí. Aby problémy, se kterými se na své cestě setkávají, dokázali přijmout, pochopit, vyřešit. Interně učí na PdF MU a UTB Zlín. Od roku 2016 spolupracuje s organizací LOM (Liga otevřených mužů), kde pracuje jako lektor a supervizor.

číst více
Od malička leze po horách a je propojen s vodou. Jeho cílem v roli průvodce je vzbudit v klientech potřebu „pracovat na sobě“. Nabídnout jim zrcadlo toho, jak reagují na stávající či měnící se podmínky na cestě k sobě, k druhým a k profesi, a jak tato poznání uchopit / upravit / změnit / vyřešit. Jeho cílem není vytvářet z nich „ideální“ osobnost, ale člověka jedinečného, který si důvěřuje a ví, co od sebe očekávat. Život je umění malých kroků a sebepoznání je důležitým předpokladem k zodpovědnosti za to, co ve svém životě děláme, myslíme, prožíváme, a co svým jednáním způsobujeme.
Anotace přednášky PŘEPISUJEME MUŽSKÝ KÓD

Muži donedávna žili podle patriarchálních pravidel, která ale dnes ztrácejí svoji platnost – a navíc ubližují mužům samotným. Být pořád nad věcí, při síle a u moci vede totiž ke ztrátě
kontaktu se sebou, s rodinou, s přáteli. Mužský kód ( jak pravidlům pro život mužů říká americký psycholog Robert Garfield) se nedá jen tak zrušit ani změnit. Můžeme je však pomalu přepisovat, a to především ve své vlastní mysli.