MONIKA HORNÍKOVÁ

 

Ředitelka neziskové organizace TŘI, o.p.s.

PROGRAM: MENTORING

Monika Horníková, povoláním klinický farmaceut, pracovala 5 let na Národnom onkologickom Ůstave v Bratislave, kde se věnovala výzkumu a farmakologii. Následných 25 let své kariéry strávila v britské farmaceitické firmě GlaxoSmithKline. Na postech generální ředitelky působila ve čtyřech zemích Střední Evropy a po dobu šesti let vedla onkologickou divizi Střední Evropy.

číst více

Deset let byla prezidentkou slovenské a později české Asociace inovativního farmaceutického průmyslu. V roku 2015 byla oceněnou 3. nejvýznamnejší ženou českého byznysu podle žebříčku Hospodářských novin. Pod jejím vedením byly pobočky GSK opakovaně oceněné jako nejlepší zaměstnavatel, stejně tak v oceněních diverzity/inkluze a rovnoprávného postavení žen.

Po zkušenosti ze státního a privátního sektoru se rozhodla naplnit své poslání v neziskové sféře. Už druhým rokem vede neziskovou organizaci TŘI o.p.s., která poskytuje zdravotní i sociální služby v oblasti paliativní medicíny a vytváří v regionu podmínky pro podporu a integraci místní komunity.

Nadále podporuje lidi v jejich osobním rozvoji a při řešení kariérových plánů formou koučinku a mentoringu. Přednáší na Advance Healthcare Management Institute, který jako postgraduální studium vychovává řídící pracovníky v zdravotnictví.

KARIÉROVÁ ZMĚNA VYŽADUJE VIZI, ODVAHU A TRPĚLIVOST

KARIÉROVÁ ZMĚNA VYŽADUJE VIZI, ODVAHU A TRPĚLIVOST

“Chovej se tak, jak chceš, aby se ostatní chovali k Tobě.“