MÍŠA SEDLÁČKOVÁ

 

Celostní výživová poradkyně pro děti i dospělé

Program: LÉČIVÁ VÝŽIVA A ZDRAVÉ VAŘENÍ

Vaření mě zajímalo od mala. Nejdříve jsem nakukovala pod ruce mé mamky a ve svých 14 letech jsem zkoušela připravovat nová jídla, která se u nás nevařila. Experimentovala jsem s potravinami, vymýšlela si recepty a v duchu doufala, že to bude k jídlu 😊. V pubertě jsem si prošla i obdobím diet a nasbírala tak zkušenosti, jak strava působí na naše tělo, kdy se stává lékem a kdy nám neprospívá. 

Po studiu na gymnáziu jsem vystudovala Vysokou školu chemickotechnologickou v Praze a po dvou letech zaměstnání jsem odešla na mateřskou dovolenou. Narození prvního syna mi zcela změnilo můj pohled na stravování. Vzhledem k mému vzdělání jsem si výrazně uvědomovala svůj vnitřní nesouhlas s potravinami obsahujícími konzervanty, stabilizátory a další chemické přípravky. Představa, že bych to měla dávat k jídlu mému malému synovi byla pro mě naprosto nepřijatelná. A tady začala má cesta hledání a shánění informací o potravinách a jejich účincích. Samozřejmě jsem dospěla k bodu: nejlepší je, vše si sama připravit.

Při druhém těhotenství jsem se stala na dlouhých deset let striktním vegetariánem a tyto zkušenosti jsou pro mě drahocenným pokladem. Začala jsem studovat stravování z pohledu tradiční čínské medicíny a dodnes musím přiznat, že je to pro mě nejucelenější zdroj informací, který společně se životními zkušenostmi využívám ve své praxi. ​

Sleduji nejen potraviny, které klient sní, ale také energetické změny těle a harmonii všech vrstev, které nás tvoří. Snažím se nahlédnout nejen BIO-PSYCHO-SOCIO vrstvu, ale především ty dvě zbývající, o kterých se stále moc nemluví a to ENERGO-SPIRITUÁLNÍ! Aby lidské tělo pracovalo v souhře samo se sebou a okolím, je potřeba mít všechny tyto roviny zdravé a v harmonii. ​ Dodnes jsem doslova uchvácena tvorbou v kuchyni, kdy ze stejných surovin můžete připravit velké množství jídel a zároveň měnit i jejich zdravotní působení. S úctou děkuji, že mohu toto vidět a používat.