MILAN STUDNIČKA

 

Psycholog, psychoterapeut a lektor

Milan reprezentoval ČR na Zimních Olympijských hrách v Salt Lake City 2002 v jízdě na bobech, má řadu medailí z mistrovství ČR (v 6 různých sportech), má medaile i z ME i MS.

V roce 2002 dokončil magisterské jednooborové studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, v roce 2005 dokončil program celoživotního vzdělávání na Filozofické fakultě Univerzity Palackého a stal se kvalifikovaným lektorem vzdělávání dospělých v ČR a SR. V roce 2014 dokončil magisterské studium psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého.

číst více

Mimo jiné je účastníkem pětiletého daseinsanalytického sebezkušenostního psychoterapeutického výcviku a rovněž absolvoval celou řadu vzdělávacích kurzů zaměřených na komunikaci, koučink a osobní rozvoj.

Od roku 2000 se věnuje obchodní činnosti, od roku 2005 se zabývá koučováním a vzděláváním dospělých, od roku 2014 se věnuje rovněž poradenské praxi. Jeho životní příběh můžete vidět zde! Přednáší pro Český olympijský výbor a vzdělává trenéry v tom, jak rozdílně přistupovat k chlapečkům a holčičkám během tréniku přípravek a žákovských kategorií.

„Má-li problém řešení, netřeba mít starosti. Nemá-li problém řešení, starosti jsou zbytečné.“

Rozhovor s Milanem Studničkou:

Kdo Vás osobně v životě nejvíce inspiroval? Nejvíce mě inspiroval můj otec, který se porozuměním vztahů zabývá přes dvacet let. Co se týče jiných autorů, pak jsou to např. Fromm, Spinoza, Platón, Lao-c‘, Rousseau, Voltaire, Krishnamurti apod. Vždy jsem každopádně tíhnul spíše k velkým myslitelům, než k současným autorům.

Proč je nutné pracovat na svém osobním rozvoji? Protože život je úžasný a kdyby se člověk osobnostně nerozvíjel, zahníval by stejně jako slepé rameno řeky.

Máte vlastní zkušenost se slaďováním práce a rodiny? Ano, mám 12 letého syna v trvalé péči, do toho školím, dělám konzultace, trávím čas s partnerkou a jemu se chci maximálně věnovat. Takže to musím ladit téměř neustále…

Co byste přál ženám, aby si z festivalu VŠEM ŽENÁM odnesly? Moc bych si přál, aby si odnesly, že laskavost a cit jsou největší silou, kterou žena má…

Jaké je Vaše osobní motto?  Miluji Dalajlámovu myšlenku: Má-li problém řešení, netřeba mít starosti. Nemá-li problém řešení, starosti jsou zbytečné. Přemítal jsem si ji v hlavě od svých dvaceti let, a mohu zodpovědně říci, že tak po 15 letech jsem ji konečně pochopil…