MICHAELA CHALOUPKOVÁ 

 

Ředitelka divize Správa, členka představenstva ČEZ a.s.

PROGRAM: MENTORING

Michaela Chaloupková vystudovala právnickou fakultu ZČU a MBA na University of Pittsburgh. Již od roku 2003 pracuje pro společnost ČEZ, a.s., kam nastoupila do pozice obchodního referenta v nákupu. Postupně se vypracovala až na pozici ředitelky divize správa, která zahrnuje nákup a personalistiku pro celou Skupinu ČEZ. Do její odpovědnosti patří nákup veškerých služeb a materiálu potřebných pro výstavbu, provoz a údržbu elektráren, distribučních sítí, pro těžbu uhlí a pro celkové fungování společností Skupiny ČEZ včetně zadávání veřejných zakázek v hodnotě několik desítek miliard korun ročně.

číst více

Zároveň do její odpovědnosti patří řízení personalistiky Skupiny ČEZ, kdy jedním z jejích klíčových témat je podpora diverzity ve společnosti. V říjnu 2011 se stala jedinou ženou v představenstvu ČEZ, a. s. Michaela si osobně zkusila nejen výkonný, ale i každý řídící stupeň ve firemní hierarchii, má bohaté zkušenosti s fungováním velké korporace. V tuto chvílí má pod sebou tým více než 500 lidí.

Aktivně se věnuje problematice CSR (Corporate Social Responsibility) a udržitelného rozvoje, zaštiťuje tyto aktivity ve Skupině ČEZ a podílí se na práci platformy Byznys pro společnost. V roce 2012 se poprvé objevila v žebříčku 25 žen českého byznysu a v roce 2016 obsadila 3. místo. Taktéž se pravidelně objevuje v žebříčku 50 nejvlivnějších žen v České republice vyhlašovaném časopisem Forbes, v roce 2017 obsadila 10. příčku. Aktuálně se taktéž věnuje mentoringu v programu Odyssey podporující ženské manažerské talenty, mentoringovém programu Britské obchodní komory Equilibrium a v mezifiremním mentoringovém programu Together2grow platformy Business Leaders Forum.

Je vdaná, má 2 syny (7 a 3 roky)..

KULATÝ STŮL S MICHAELOU CHALOUPKOVOU

„Změnu mám každé ráno – jsem vždy o den starší, ale šťastná.“