MARTINA GRYGAR BŘEZINOVÁ 

 

Konzultant, EGON ZEHNDER, ČESTNÁ AMBASADORKA

PROGRAM: MENTORING

Martina Grygar Březinová má zkušenosti z CEO pozic v Sodexo Benefity, Zátiší Group i start upové skupině Neeco Group. Své první pracovní zkušenosti sbírala ve financích a to v PriceWaterhouseCoopers, poté 4 roky pracovala v Eurotelu a v roce 2006 se stala finanční ředitelkou Sodexo Benefity.

číst více

V roce 2010 Martina převzala vedení celého týmu. Martina byla také jednou z aktivních členek SWIFt (Sodexo Women’s International Forum for Talent). Fóra, které je poradenským orgánem globálního CEO Sodexo a posouvá téma diverzity v Sodexo kupředu.

Na podzim 2016 předala Martina vedení firmy svému nástupci a dala si roční kariérní pauzu a zapojila se do týmu, který v roce 2017 uspořádal 28. mezinárodní Montessori kongres. Kromě práce na kongresu se Martina během pauzy věnovala studiu digitálního marketingu, navázala spolupráci se Ženy s.r.o. a hlavně se věnovala rodině a sobě.

Koncem roku 2017 Martina začala spolupracovat se Zátiší Group – gastronomickou skupinou, která sdružuje čtyři špičkové pražské restaurace, po Evropě působící divizi Zátiší Catering a inovativní divizi firemního a školního stravování Fresh & Tasty. V lednu 2018 se Martina stala CEO Zátiší Group. Po světě privátně vlastněné firmy si vyzkoušela svět start- upů. Od roku 2020 pracuje v Egon Zehnder – firmě, která pomáhá lídrům a firmám růst.

Martina věří v to, že co se člověk naučil, by měl předávat dál. Martina je proto dlouholetou mentorkou Odyssey. V roce 2014 se stala vítězkou prestižního ocenění „Top odpovědný leader”. Několikrát byla oceněna v anketě Top 25 žen českého byznysu, dvakrát získala ocenění Manažer odvětví a časopis Forbes ji opakovaně zařadil mezi nejvlivnější ženy Česka.

NEJISTOTA JE MÍSTO, KDE SE DĚJÍ ZÁZRAKY

Věřím, že jedním z poslání každého leadera je sdílet své úspěchy, zkušenosti a pomáhat ostatním v jejich růstu. Já sama jsem v začátcích své kariéry měla kolem sebe formální i neformální mentory, kteří mi dodali odvahu a pomohli mi překonat překážky. Jako žena a především máma malého syna Viktora vím, jak náročné je skloubit osobní a pracovní život a obstát. Jsem proto ráda, že i já můžu stejným způsobem pomoci ostatním ženám a přispět tak k jejich osobnímu úspěchu.