OBA MENTORINGOVÉ STOLY JSOU OBSAZENÉ

MARIE ZEMANOVÁ 

 

Generální ředitelka ČSOB Penzijní společnosti

Program: Mentoringový stůl s Marií Zemanovou

V roce 2015 jsem byla jmenována generální ředitelkou ČSOB Penzijní společnosti, což znamená, že teď mám „pod palcem“ téměř 60 miliard korun. Zároveň umím bezvadný segedínský guláš či rybízovou bublaninu a dokážu „odřídit“ malou velkou dětskou párty pro děti vlastní i všech kolem (více u stolečku na téma „Vysoký management a neošizená rodina“). Najít životní rovnováhu je mým celoživotním tématem. S tím souvisí i to, že miluji lidi, kontakt s nimi, dělat je šťastnými, vytvářet pro ně prostředí, propojovat a přitom se vlastně celý svůj profesní život pohybuji v oblastech, které jsou o „tvrdých“ číslech, reportech, pravidlech, matematice, investicích,… To by mohlo být druhým tématem – „Jak propojit „měkký/ženský“ prvek s tím „tvrdým/výkonovým“. 

číst více

Před jmenováním do funkce v ČSOB Penzijní společnosti jsem řídila v ČSOB v oddělení Compliance a také byla manažerkou v oddělení vnitřního auditu. Před kariérou v ČSOB jsem do roku 2002 pracovala ve společnosti EY, čemuž předcházelo studium na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Mým velkým koníčkem je cestování do neprobádaných oblastí, potápění s dýchacím přístrojem (osobní rekord 68 metrů) a také fotografování podmořských živočichů. Nejmenší měl jen pár milimetrů a největší byl velikosti kloubového autobusu. To je koneckonců to, co mne v moři, ale vlastně obecně, baví – pestrost. Věřím, že se k tomu svému potápění a podvodnímu focení, i se všemi dětmi kolem, zase jednou vrátím. Teď je to i nad moje „manažerské schopnosti“ – nebo spíš je to celé o prioritách, které může mít každý nastavené jinak.

Nakombinovat manažerskou pozici, těhotenství a rodičovství, péči o rodiče a oblíbené koníčky je docela výzva a musíte se rozhodovat. Rozhodovat, co si chcete užít víc. Nic z toho totiž nejde vrátit. I proto se v rámci ČSOB skupiny zapojuji do aktivit, které se těchto témat týkají – např. „ČSOB Program pro maminky a tatínky“ podporující částečné zapojení rodičů-zaměstnanců do pracovních agend, seniorní pracovníci 55+, sendvičová generace, atd. Věřím, že naše dcera Terezka (6 let) je důkazem toho, že to skloubit jde a že i pro ni to bude do budoucna návod a inspirace.