MAGDALENA SOUČEK

 

Vedoucí partnerka EY v regionu střední a jihovýchodní Evropy

Program: Kulatý stůl s Magdalenou Souček

VŠECHNA MÍSTA U STOLU OBSAZENA, VYBERTE SI JINOU MENTORKU ZDE

Magdalena Souček je Češka, která v roce 1980 emigrovala do USA. O tři roky později nastoupila jako asistent auditora do mezinárodní poradenské firmy v Bostonu. Do České republiky se vrátila ihned po Sametové revoluci v roce 1990 a založila českou pobočku Arthur Andersen v Praze, která sídlila v obýváku Magdaleniny babičky a měla dva zaměstnance. V roce 2002 byla pobočka začleněna do mezinárodní sítě poradenské společnosti EY (dříve Ernst & Young).

Dnes má společnost EY v České republice přes tisíc zaměstnanců a Magdalena je od roku 2008 vedoucí partnerkou a od roku 2011 vedoucí partnerkou i pro část regionu střední a jihovýchodní Evropy (zahrnující Českou republiku, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko, Serbsko, Bosnu a Hercegovinu a Černou Horu).

Magdalena vystudovala University of Massachusetts. Získala titul Certified Public Accountant a je členkou American Institute of Certified Public Accountants. Je také českou auditorkou a členkou Komory auditorů České republiky. Během své praxe se specializovala na audit a další projekty pro klienty z oblasti farmaceutického a výrobního průmyslu, finančního trhu a nemovitostí. Jako partner se účastnila celé řady projektů pro přední české i mezinárodní společnosti. V devadesátých letech se podílela na řadě změn v české legislativě. Jejími hlavními tématy jsou transparentnost podnikání a boj proti korupci. Dlouhodobě podporuje rozvoj českého podnikatelského prostředí. V České republice stojí za pořádáním nejprestižnější světové soutěže podnikatelů EY Podnikatel roku, která vzdává hold výjimečným osobnostem a jejímž cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele.

V letech 2006 až 2008 byla prezidentkou Americké obchodní komory v České republice. Dnes zde působí jako členka představenstva. Při Americké obchodní komoře v České republice je také od roku 2014 předsedkyní Platformy pro transparentní veřejné zakázky. V roce 2007 získala titul Nejvlivnější žena byznysu v anketě „Top ženy českého byznysu“ deníku Hospodářských novin. Na prvních třech příčkách tohoto žebříčku se umístila celkem sedmkrát po sobě. I proto ji pořadatelé zvolili v roce 2012 do Síně slávy a v roce 2014 byla jmenována jednou z nejvýznamnějších žen desetiletí této ankety. Nyní je členkou poroty. Pravidelně se umísťuje v žebříčku magazínu Forbes mezi 50 nejvlivnějšími ženami České republiky. V září 2015 obdržela z rukou ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka významné ocenění Medaili Jiřího z Kunštátu a Poděbrad, krále českého, za osobní přínos v oboru a k integraci v rámci Evropy.

Magdalena je mecenáškou Národního divadla, působí také v dozorčí radě CARE. Pravidelně přispívá svými komentáři a články do českých médií a aktivně se účastní odborných konferencí.

Magdalena Souček má dceru Annu. Mezi její koníčky patří cestování, divadlo, vinařství, lyžování a golf.