KATEŘINA GÁBOVÁ 

 

VP of People, Slido

PROGRAM: MENTORING

Za více než 15 let svého působení v oblasti HR Kateřina Gábová vystřídala různé pozice – od HR administrativy přes HR business partnering a HR manažerku až po roli Chief HR Officer v Kiwi.com, jedné z nejrychleji rostoucích českých firem s globální působností. V roce 2019 se umístila v žebříčku Top 100 nejvlivnějších žen Česka časopisu Forbes. Od července 2020 pusobí ve firmě Slido na pozici VP of People.
Katčiným posláním a motorem je spokojený život zaměstnanců – naplnění v pracovním životě vidí jako jeho nedílnou součást, proto jsou pro ni klíčová témata jako zapojení rodičů na rodičovské do práce, aby se nepřetrhaly vazby mezi nimi a firmou. Vystupuje také proti předsudkům ohledně práce rodičů na rodičovské a aktivně se zapojuje do debat personalistů v Česku.

JAK SE ODVÁŽIT PEČOVAT O SEBE

Férovost, transparentnost a otevřený přístup jsou hodnoty, které ctím v osobním i pracovním životě. Pokud tedy něco kážu, měla bych se tím sama řídit. Jednoduše se to řekne, ale realizace může být nepředstavitelná, především v dnešním uspěchaném světě, kde je důraz kladen na výkon a rychlost, neustálé posouvání hranic a jakoby bylo nepsaným pravidlem, že úspěch v pracovním životě musí být vyvážen strádáním v životě osobním, jinak to přece nejde. Ráda bych se s vámi podělila o své dobré i špatné zkušenosti s hledáním balancu a spokojenosti v životě jako takovém, jak nepodlehnout tlaku okolí a jak v sobě objevit odvahu dát si sebe na první místo, i když to třeba může znamenat opustit prestižní firmu i roli – já toto rozhodnutí udělala loni na podzim a letos v únoru tak završím své téměř 4leté působení v Kiwi.com