EVA LE PEUTREC

 

Architektka

Program: VELKÉ ŽENY Z MALÉ ZEMĚ

Eva Le Peutrec je jediným českým architektem navrhujícím mrakodrapy, které se skutečně staví! Svůj první navrhla absolventka architektury z Technické univerzity v Liberci už ve svých 26 letech. Její portfolio ale zahrnuje projekty všech velikostí a měřítek. Od soukromých staveb, luxusních hotelů, dopravních staveb, sportovních, kulturních a obchodních center až po velké multifunkční celky a po města s miliónem obyvatel.

číst více

Pracovala pro klienty zvučných jmen – mimo jiné třeba pro Lamborghini – a v roce 2012 ji dokonce prestižní londýnská architektonická kancelář Zaha Hadid Architects nabídla pozici vedení nově vznikající čínské pobočky v Pekingu. V mezinárodních arch. soutěžích vítězí nad architekty zvučných jmen.

Eva je podle iDNES jedna z deseti nejinspirativnějších žen roku 2018. Vedle Jana Kaplického a Evy Jiřičné je další nejúspěšnější českou architektkou působící v zahraničí. Rodačka z Nové Paky procestovala přes 40 zemí světa, pracovala a žila na 4 různých kontinentech a domluví se pěti jazyky. Doma se cítí být na více adresách. Momentálně přebývá v zahraničí, odkud také řídí vlastní firmu E-studio a pracuje jako nezávislý konzultant se zakázkami po celém světě.

„Don’t dream your life but live your dream! (Nesni o životě, ale žij svůj sen!)“

Rozhovor s Evou Le Peutrec:

Kdo Vás osobně v životě nejvíce inspiroval? Steve Jobs

Proč je nutné pracovat na svém osobním rozvoji? Protože žijeme v rychlé době a jediné, čím si můžeme být jistí je změna.

Máte vlastní zkušenost se slaďováním práce a rodiny? Propojit práci s rodinou je vždy náročné. O to náročnější, když oba manželé mají své ambice. Navíc když oba pracují na rozdílných kontinentech, než bydlí. Potom je to hodně o organizaci a schopnosti hledat kompromisy. Občas dochází k extrémům, že děti jsou v Evropě, já v Asii a manžel v Jižním Pacifiku. Někdy si předáváme děti na letišti a doufáme, že let nenabere zpoždení. Už se stalo i to, že syn zůstal doma přes víkend s chůvou, protože muž byl služebně na Tahiti a já musela odletět neplánovaně do Číny.

Co byste přála ženám, aby si z festivalu VŠEM ŽENÁM odnesly? V každé z nás se skrývá “Superwoman”, jen musíme často vystoupit ze své komfortní zóny, abychom ji našly.