DANA STEINOVÁ

 

Lektorka trénování paměti

Program: Workshop OBJEVTE SVŮJ MENTÁLNÍ POTENCIÁL

Iniciovala vznik Univerzity 3.věku v Praze v roce 1986, od roku 1988 organizuje vlastní vzdělávací projekty orientované na seniorskou populaci. Vede Centrum celoživotního vzdělávání v Praze. V roce 1998 založila Českou společnost pro trénování paměti a mozkový jogging a je stále její aktivní předsedkyní. Od roku 2002 vede EURAG Memory Training Center a školí po světě trenéry paměti. Rovněž působí jako předsedkyně Krajské rady seniorů hlavního města Prahy a generální sekretář EURAG (European Federation of Older Persons).

„Žij tak, aby si svět všiml, že tu jsi.“

Rozhovor s Danou Steinovou:

Kdo Vás osobně v životě nejvíce inspiroval? Moji rodiče, kteří v životě vždy pracovali (tvrdě a s nadšením)

Proč je nutné pracovat na svém osobním rozvoji? Osobní rozvoj jde ruku v ruce s posláním, které máte, je to něco přirozeného a neoddělitelného.

Máte vlastní zkušenost se slaďováním práce a rodiny? Mám šest dětí, v 29 letech, kdy se narodilo mé čtvrté dítě, jsem ukončila vysokou školu. Ve 42 letech už se šesti dětmi postgraduál na FF UK.

Co byste přála ženám, aby si z festivalu VŠEM ŽENÁM odnesly? Pro ženy je náročnější sladit roli matky a zároveň posedlost pracovní, ideální je, když se obě tyto role stanou vaší koníčkem, užíváte si je a spolu s vámi si vás užívá i vaše okolí

Jaké je Vaše motto? Žij tak, aby si svět všiml, že tu jsi.