CTIRAD LOLEK

 

Výkonný ředitel pro lidské zdroje, Komerční banka

Ctirad se pohybuje na poli HR již více než 20 let. Většinou v pozicích šéfů personálních oddělení mezinárodních korporací napříč odvětvími, jako například v The Timken Company, Arcelor Mittalu Ostrava anebo v O2 Czech Republic, kde působil 7 let a vedl rozsáhlý transformační program, na jehož konci stála úspěšná implementace efektivnějšího systému řízení výkonu a vyšší produktivita práce. Od ledna 2019 působí jako výkonný ředitel pro lidské zdroje v Komerční bance. Je zodpovědný za kompletní strategii HR včetně provozních činností a strategii rozvoje firemní kultury. Zcela klíčové je pro něj nastavení funkční agilní organizační struktury banky.

číst více

Ctirad vystudoval Palackého univerzitu v Olomouci, obor Sociologie – vzdělávání dospělých.

Je výraznou osobností v oboru personalistiky a má široký rozsah znalostí, od vedení lidí a práce s talenty, přes budování firemní kultury, efektivní řízení organizace, řízení změn a implementaci agilních způsobů práce. Také proto byl v roce 2018 vyhlášen osobností roku v oboru HR.

Aktivně se věnuje mentoringu v rámci programu Equilibrium Britské obchodní komory a je expertním trenérem v programu HR Stratég společnosti PMF.

Ctirad se jako bývalý aktivní sportovec ve volném čase věnuje kondičnímu běhání a cyklistice. Každoročně se účastní vodáckých kempů a je milovníkem horské turistiky. Nejraději tráví čas se svoji rodinou na chalupě v Jeseníkách.