BARBORA CHUECOS

 

ČESTNÁ AMBASADORKA

PROGRAM: MENTORING

Festival Všem ženám z celého srdce podporuji, protože mě osobně naplňuje pracovat se ženami v rámci různých vzdělávacích a mentoringových programů, zkoumat vnitřní potenciál svůj vlastní a být k dispozici i ostatním. V mém životě mě nejvíce ovlivnil můj rozvod, osobní zkušenost s tsunami a autismus mého syna Angela. Věřím, že když ženy spolupracují, mohou změnit svět k lepšímu.

Barbora Chuecos působila od roku 2000 na pozici generální ředitelky kosmetické společnosti přímého prodeje Mary Kay pro ČR a SR. Vystudovala obchod na VŠE a marketing a výzkum trhu v Belgii. Při a po studiu pracovala několik let v marketingu ve firmě Johnson&Johnson. Nyní se věnuje hlavně svojí rodině a dále neziskové organizaci Autismus jako dar, mentoringu a koučinku.

AUTISMUS JAKO DAR

Jaký máte vztah k autismu a k osobám s autismem? Jak nám mohou tito lidé obohatit život?  Může být autismus cestou (sebe)poznání? Proč je každé dítě dar – i každá jinakost?

AUTISMUS JAKO DAR

Jaký máte vztah k autismu a k osobám s autismem? Jak nám mohou tito lidé obohatit život?  Může být autismus cestou (sebe)poznání? Proč je každé dítě dar – i každá jinakost?

„Vše se děje pro naše dobro“

Rozhovor s paní Barborou Chuecos:

Kdo Vás osobně v životě nejvíce inspiroval, inspirovala?

Obecně mě inspirují lidé, kteří si dokáží jít za svým snem a za něčím, co má smysl, i přes nejrůznější problémy a překážky. Konkrétně Johanka z Arku, Mary Kay Ash, moje babička, Václav Havel, Martin Luther King.

Proč je nutné pracovat na svém osobním rozvoji?

Protože já věřím, že bez toho nám uteče život a štěstí.

Co podle Vás  přináší různorodé pracovní týmy?

Lepší atmosféru, větší kreativitu, vzájemné obohacení a inspiraci. Různorodé týmy nám pomáhají dívat se na stejnou věc z různých úhlů pohledu a ve finále přinášejí lepší výsledky.

Máte vlastní zkušenost se slaďováním práce a rodiny?

Samozřejmě, pracuji na tom stále a myslím si, že je to jedno z největších témat žen v současnosti.

Jaké je být ženou ve Vaší pozici?

Je to velmi dobrodružné, ale ve vedení Mary Kay je nás žen více, takže na to dobrodružství nejsem sama a vzájemně se s kolegyněmi podporujeme a pomáháme si. I v nejvyšším vedení společnosti je mnoho žen, stejně tak moje šéfová je žena. Mám radost, že pracuji pro firmu, kde se ženy můžou realizovat a dostat na nejvyšší vedoucí pozice.

Proč Vaše společnost mimo jiné podporuje ženy, popřípadě jak?

Naše společnost je hlavně o ženách a jejich podpoře, Mary Kay Ash s touto myšlenkou společnost založila. Chtěla dát ženám příležitost plnit si svoje sny a cíle a mít možnost kariéru skloubit s rodinou. Součástí naší filozofie je předávání zkušeností na různých firemních konferencích a školeních, kde často školí právě naše nejúspěšnější kosmetické poradkyně.

Co byste přála ženám, aby si z festivalu VŠEM ŽENÁM odnesly?

Všem ženám přeji, aby načerpaly inspiraci, získaly více odvahy a síly a hlavně, aby to, co na festivalu uslyší, dokázaly zúročit ve svém životě.

Jaké je Vaše osobní motto?

Vše se děje pro moje/naše dobro.