ANTONÍN KÁBELE 

 

Sprinter

Program: AKTIVNÍ A RADOSTNÝ PŘÍSTUP KE STÁŘÍ

Už po porodu mě rodiče museli bránit od záměny do jiné rodiny. A tak začal můj život plný úskalí, dobrodružství a lásky. Je to na román, a tak i píši knihy a půjčuji k přečtení.

Prožil jsem první republiku, okupaci Němci. Válku. Revoluci. Převrat.

Obsazení spojeneckými vojsky. Vzdor proti neudržitelnému systému a obnovu kapitalismu. A vždy jsem se svými názory byl v první linii, a proto perzekuován. A zjistil jsem, že je nejlepší držet se sportu, a tak jsem uskutečnil již třetí návrat. A velice úspěšný. Běhám sprinty a ve své kategorii jsem nikdy neprohrál a v přepočtu na mladý věk od 35let se pohybuji velice často na stupních vítězů. A na mezinárodní úrovni se držím na finálových úrovních, až jsem dosáhl mety nejvyšší a vyhrál World Master Games. Držím asi 50 českých rekordů a zúčastňuji se závodů na Zlaté tretře.

Ale to není jediný zájem, který dělám s uznáním od jiných. Dříve jsem s talentem maloval a teď přešel do fotografování přírody i aktů. Pomáhám lidem v sexuologii i psychologii. Berou mě i jako politologa. Ač jsem se jenom vyučil strojním zámečníkem, dělal jsem tech. kontrolora v ČKD a potom ve VVZ Jawa Strašnice. A tam ke konci i rýsovače, vedoucího skladu, vedoucího autodopravy a knihovníka. Ve sportu jsem byl ještě vyznamenán za zásluhy ve Spartě i Slavii. Dělal jsem i úspěšného trénera v házené i atletice. Chodil jsem dálkové pochody. 2x ženatý. 4 děti. 2 zemřely. A nakonec jsem žil s o 49let mladší partnerkou. To mi bylo 71 let. A je toho mnohem víc.

Život je krásný a nechce se mi z něj odejít. Jsem vděčný, i když dnes bezzubý puberťák, který se pohybuje stále mezi mladými a rozumí si s nimi.

 

„Žít naplno s láskou v srdci.“