Program Praha

Středa, 8. 3. 2023 – Mezinárodní den žen
Kongresové centrum Praha

 

 

8.29 – 9.09

Foyer

REGISTRACE

9.09 – 09.19

Hlavní sál Panorama

ZAHÁJENÍ FESTIVALU

Petra Janíčková, zakladatelka a prezidentka festivalu

Petr Horký, moderátor

9.19 – 9.59

 

Hlavní sál Panorama

FORBÍNA

Hosté:

Tereza Kostková, česká herečka a moderátorka Taneční show ČT StarDance
Danuše Nerudová, ekonomka, profesorka a emeritní rektorka Mendelovy univerzity v Brně a kandidátka na první českou prezidentku

Dvě obdivuhodné ženy, které, přes jejich zcela rozdílné kariéry, spojuje nejen popularita a zájem médií, ale také řada nálepek a stereotypů, které umí obě ustát s grácii sobě vlastní. Jak se vyrovnávají s ne vždy pozitivním zájmem médií a veřejnosti? Kde čerpají energii, inspiraci a co je jejich motivací a hnacím motorem? Kde berou odvahu k plnění svých snů? Jak se při náročném životním tempu udržují v psychické kondici a kde dobíjí baterky? Jaká je jejich ideální vize Česka a naší společnosti za 10 let?
… a mnoho dalších otázek a odpovědí zazní v moderovaném rozhovoru, který v publiku a v našich nitrech další otázky spolehlivě vyvolá.

10.00 – 10.05

Foyer

FOTO STĚNA + AUTOGRAMIÁDA

 

10.05 – 11.05

 

Sál Zoom

MENTORINGOVÉ STOLY I.

Oblíbená forma intenzivních komorních sezení s úspěšnou a veřejně známou mentorkou/mentorem, jehož osobnost a téma vás nejvíce zaujmou.

Seznam mentorů a mentorek vč. témat průběžně zveřejňujeme, přihlašování spustíme 8.2.2023.

Foyer

ATELIÉR SWAP* a doprovodný program

Vyměňujeme, udržujeme a děláme radost

11.05 – 11.35

Foyer

COFFEE BREAK

Foyer

ATELIÉR SWAP* a doprovodný program

Vyměňujeme, udržujeme a děláme radost

11.35 – 12.15 

 

 

Hlavní sál Panorama

ZDRAVÝ LEADERSHIP

Hosté:
Michaela Chaloupková, ředitelka divize Správa, členka představenstva ČEZ a.s.
Jan Zeman, majitel a CEO Biopekárny Zemanka, mentor, kouč a průvodce na cestě vědomého podnikání                        Radka Prokopová, spolumajitelka Alca Group,  majitelka vinařství Obelisk a EY podnikatelka roku 2019 

Aktuální celosvětová situace urychluje změny ve společnosti i ve sféře podnikání a byznysu. Dochází k přehodnocování priorit a přesouvání pozornosti od zisku a nekonečného růstu směrem k dlouhodobé udržitelnosti a prospěšnosti pro celek, od sociokulturního rozměru až po ohleduplnost k životnímu prostředí.
Leadership začíná u nás samých a pouze psychicky a fyzicky zdravý leadeři mohou vést zdravě ostatní.
Jak vznikající paradigma ovlivňuje leadership a jak jej přizpůsobit leadershipu současnému dění?
V moderovaném panelu vystoupí top leadeři českého byznysu i průkopníci vědomého podnikání a celostního pohledu na leadership, u kterých si dovolíme nahlédnout i do jejich osobních inspirativních příběhů.

Sál Zoom

NA KUS ŘEČI S…

Delfíni a delfinoterapie

Host:
Olda Bureš, delfinoterapeut a někdejší manažer, headhunter, marketér, produkční…

Co vlastně víme o světě delfínů, jejich léčivých schopnostech a působení na nás dvounohé?
Chcete se dozvědět více informací o delfínech a delfinotrapii a využít prostor pro vaše dotazy?
Nebo vás zajímá kudy vedla Oldova cesta ze světa managementu, marketingu, lidských práv, produkce apod. mezi delfíny a to, jak se Olda ke své nádherné, originální, ale také náročné práci dostal?
Přijměte pozvání k Inspirativnímu stolu a charismatickým definoterapeutem.

12.15 – 13.30

Sál Zoom

OBĚD

 

Foyer

ATELIÉR SWAP* a doprovodný program

Vyměňujeme, udržujeme a děláme radost

13.30 – 14.10

 

Hlavní sál Panorama

MINDFULNESS A SEBELÁSKA


Hosté:
Lucie Kolaříková, psycholožka terapeutka a autorka knihy Učebnice sebelásky
Jan Benda, psycholog a psychoterapeut

Jak odhalit a využívat vlastní potenciál, vidět v životě svůj smysl, objevit vlastní moudrost a udržet nadhled i smysl pro humor?
Pojďme budovat dobrý vztah k sobě sama, cítit respekt a soucit k sobě, svým schopnostem a potřebám – zkrátka mít se rády. Teprve z místa sebe-přijetí, ze svého vlastního středu, jsme schopné pozitivně ovlivňovat mezilidské vztahy, výchovu dětí, systém osobních hodnot, ale také hladinu stresu, životní směřování a psychickou pohodu a vyrovnanost. A nezapomeňte: všímavost vylučuje mysl. Mysl je kontraindikací všímavosti. Všimli jste si toho?

Sál Zoom

NA KUS ŘEČI S…

Kurz přežití v ekodomácnosti


Host:
Jan Čillík, generální ředitel a spolumajitel Tierra Verde, s.r.o.

Praktický průvodce produkty šetrnými pro přírodu a vaše zdraví.
Ukážeme vám, co a jak používat v jednotlivých místnostech doma, aniž byste měli obavu, že vám to zabere příliš času a energie. Na konkrétních příkladech si předvedeme, jak nahradit běžné prostředky těmi ekologičtějšími. A společně si spočítáme, že používání ekologických prostředků nemusí být drahé. Nebudou chybět ani tipy na méně známé vychytávky.

14.15 – 14.55

 

Hlavní sál Panorama

INSPIRACE NA CESTU

Hosté:

Miroslav Bárta, egyptolog a archeolog
Marika Zvardoň, farářka Církve čs. husitské, malířka a námořnice
Olda Bureš, delfinoterapeut a někdejší manažer, head hunter, marketér, produkční…

Do závěrečného panelu jsme pozvali výjimečné, zajímavé a originální osobnosti, které mají neméně zajímavé životní příběhy a originální poslání, kterým se věnují. Připadají vám jejich oblasti zájmu na první pohled odlišné a zajímá vás kde se protínají? Zúčastněte se energií nabité talkshow, ze které si odnesete spoustu inspirace nejen na cestu domů, ale především na vaší cestu životem.
Naši hosté s vámi posdílí leccos nejen ze zákulisí svých pracovních a osobních příběhů, ale také své vlastní „důvody“ proč ráno vstávají z postele, co jim pomáhá zdolávat výzvy současného světa, zda svoji cestu chtěli někdy vzdát (a proč jí nevzdali) nebo jak si udržují fyzické a duševní zdraví.

Sál Zoom

MINDFULNESS 


Host:

Jan Benda, psycholog a psychoterapeut

Životní spokojenost, emoční inteligence, tvořivost, výkonnost, zvládání stresu, leadership – to vše jsou schopnosti, k nimž nelze dospět jen na základě racionálního porozumění. Nejsou to vědomosti, které si stačí nějak zapamatovat. Nelze je vymyslet. Dokonce právě naopak! Máme-li si tyto schopnosti osvojit, potřebujeme se naučit myšlenky na chvíli zcela zastavit a „jen“ bedlivě pozorovat, co v nás probíhá v přítomném okamžiku. Potřebujeme rozvinout schopnost tzv. všímavosti (mindfulness).

Na našem setkání vám představíme techniky rozvíjení všímavosti, které vám nabídnou mnohem víc než jen zklidnění mysli a efektivní odpočinek. Nabídnou vám cestu k postupnému sebepoznávání a odhalování vlastních nových možností, jak moudře zvládat náročné situace, emoce, a jak vést tvořivější a spokojenější život.

14.55-15.25

Foyer

COFFEE BREAK

Foyer

ATELIÉR SWAP* a doprovodný program

Vyměňujeme, udržujeme a děláme radost

15.25 – 16.25

 

Sál Zoom

MENTORINGOVÉ STOLY II.

Oblíbená forma intenzivních komorních sezení s mentorkou nebo mentorem, jejichž osobnost a téma vás nejvíce zaujmou.

Seznam mentorů a mentorek vč. témat průběžně zveřejňujeme, přihlašování bude možné od 8. 2. 2023.)

Foyer

ATELIÉR SWAP* a doprovodný program

Vyměňujeme, udržujeme a děláme radost

16.25 – 16.30

 

ZAKONČENÍ FESTIVALU

* SWAP atelier bude možné navštívit během celého dne a do swapování oblečení a doplňků bude možné se aktivně zapojit. Bližší informace rozešleme v lednu 2023.