Program old

sál Panorama
sál Zoom
8.29
REGISTRACE
9.09-09.19
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
Petra Janíčková, zakladatelka a prezidentka festivalu

9.19-9.59
FORBÍNA
Tereza Kostková, česká herečka a moderátorka Taneční show ČT StarDance
Danuše Nerudová, ekonomka, profesorka a emeritní rektorka Mendelovy univerzity v Brně a kandidátka na první českou prezidentku

Dvě obdivuhodné ženy, které, přes jejich zcela rozdílné kariéry, spojuje nejen popularita a zájem médií, ale také řada nálepek a stereotypů, které umí obě ustát s grácii sobě vlastní. Jak se vyrovnávají s ne vždy pozitivním zájmem médií a veřejnosti? Kde čerpají energii, inspiraci a co je jejich motivací a hnacím motorem? Kde berou odvahu k plnění svých snů? Jak se při náročném životním tempu udržují v psychické kondici a kde dobíjí baterky? Jaká je jejich ideální vize Česka a naší společnosti za 10 let? … a mnoho dalších otázek a odpovědí zazní v moderovaném rozhovoru, který v publiku a v našich nitrech další otázky spolehlivě vyvolá.

10.00-10.05
FOTO STĚNA + AUTOGRAMIÁDA
10.05-11.05
MENTORINGOVÉ STOLY I.
Oblíbená forma intenzivních komorních sezení s úspěšnou a veřejně známou mentorkou/mentorem, jehož osobnost a téma vás nejvíce zaujmou.

(Seznam mentorů a mentorek vč. témat průběžně zveřejňujeme, přihlašování spustíme 8.2.2023.)

11.05-11.35
COFFEE BREAK
ATELIÉR SWAP
11.35-12.15
ZDRAVÝ LEADERSHIP
Michaela Chaloupková, ředitelka divize Správa, členka představenstva ČEZ a.s.
Jan Zeman, majitel a CEO Biopekárny Zemanka, mentor, kouč a průvodce na cestě vědomého podnikání

Aktuální celosvětová situace urychluje změny ve společnosti i ve sféře podnikání a byznysu. Dochází k přehodnocování priorit a přesouvání pozornosti od zisku a nekonečného růstu směrem k dlouhodobé udržitelnosti a prospěšnosti pro celek, od sociokulturního rozměru až po ohleduplnost k životnímu prostředí. Leadership začíná u nás samých a pouze psychicky a fyzicky zdravý leadeři mohou vést zdravě ostatní. Jak vznikající paradigma ovlivňuje leadership a jak jej přizpůsobit leadershipu současnému dění? V moderovaném panelu vystoupí top leadeři českého byznysu i průkopníci vědomého podnikání a celostního pohledu na leadership, u kterých si dovolíme nahlédnout i do jejich osobních inspirativních příběhů.

NA KUS ŘEČI S…
Delfíni a delfinoterapie
Olda Bureš, delfinoterapeut a někdejší manažer, headhunter, marketér, produkční…

Co vlastně víme o světě delfínů, jejich léčivých schopnostech a působení na nás dvounohé? Chcete se dozvědět více informací o delfínech a delfinotrapii a využít prostor pro vaše dotazy? Nebo vás zajímá kudy vedla Oldova cesta ze světa managementu, marketingu, lidských práv, produkce apod. mezi delfíny a to, jak se Olda ke své nádherné, originální, ale také náročné práci dostal?Přijměte pozvání k Inspirativnímu stolu a charismatickým definoterapeutem.

12.15 – 13.30
OBĚD
13.30 – 14.10
MINDFULNESS A (KONTROVERZNÍ) SEBELÁSKA
Lucie Kolaříková, psycholožka terapeutka a autorka knihy Učebnice sebelásky
Jan Benda, psycholog a psychoterapeutpodnikání

Jak odhalit a využívat vlastní potenciál, vidět v životě svůj smysl, objevit vlastní moudrost a udržet nadhled i smysl pro humor? Pojďme budovat dobrý vztah k sobě sama, cítit respekt a soucit k sobě, svým schopnostem a potřebám – zkrátka mít se rády. Teprve z místa sebe-přijetí, ze svého vlastního středu, jsme schopné pozitivně ovlivňovat mezilidské vztahy, výchovu dětí, systém osobních hodnot, ale také hladinu stresu, životní směřování a psychickou pohodu a vyrovnanost. A nezapomeňte: všímavost vylučuje mysl. Mysl je kontraindikací všímavosti. Všimli jste si toho?

NA KUS ŘEČI S…
Kurz přežití v ekodomácnosti
Jan Čillík, generální ředitel a spolumajitel Tierra Verde, s. r. o.

Praktický průvodce produkty šetrnými pro přírodu a vaše zdraví.Ukážeme vám, co a jak používat v jednotlivých místnostech doma, aniž byste měli obavu, že vám to zabere příliš času a energie. Na konkrétních příkladech si předvedeme, jak nahradit běžné prostředky těmi ekologičtějšími. A společně si spočítáme, že používání ekologických prostředků nemusí být drahé. Nebudou chybět ani tipy na méně známé vychytávky.

14.15-14.55
INSPIRACE NA CESTU
Miroslav Bárta, egyptolog a archeolog
Marika Zvardoň, farářka Církve čs. husitské, malířka a námořnice
Olda Bureš, delfinoterapeut a někdejší manažer, head hunter, marketér, produkční…

Do závěrečného panelu jsme pozvali výjimečné, zajímavé a originální osobnosti, které mají neméně zajímavé životní příběhy a originální poslání, kterým se věnují. Připadají vám jejich oblasti zájmu na první pohled odlišné a zajímá vás kde se protínají? Zúčastněte se energií nabité talkshow, ze které si odnesete spoustu inspirace nejen na cestu domů, ale především na vaší cestu životem. Naši hosté s vámi posdílí leccos nejen ze zákulisí svých pracovních a osobních příběhů, ale také své vlastní „důvody“ proč ráno vstávají z postele, co jim pomáhá zdolávat výzvy současného světa, zda svoji cestu chtěli někdy vzdát (a proč jí nevzdali) nebo jak si udržují fyzické a duševní zdraví.

14.55 – 15.25
COFFEE BREAK
ATELIÉR SWAP
15.25-16.25
MENTORINGOVÉ STOLY II.
Oblíbená forma intenzivních komorních sezení s úspěšnou a veřejně známou mentorkou/mentorem, jehož osobnost a téma vás nejvíce zaujmou.

(Seznam mentorů a mentorek vč. témat průběžně zveřejňujeme, přihlašování spustíme 8.2.2023.)

16.25-16.30
ZAKONČENÍ FESTIVALU