Váš příběh:

Můj příběh začal, když se mi narodil první syn. Nenašla jsem místo, kde bych s ním mohla rozumně trávit volný čas. To nastartovalo mojí novou cestu. Založila jsem s kamarádkou rodinné centrum Paleček, abychom se měly kde scházet, povídat si a sdílet radosti a strasti mateřství.

Následně jsme založily rodinné centrum Andílek, protože o aktivity Palečka byl obrovský zájem a chtěly jsme podpořit i další rodiče. Děti, naše, i ty našich klientů, ale z věku, kdy chodí s maminkami do mateřských center vyrostly, a tak jsme pro ně založily mateřskou školu s montessori programem. A ejhle, rostly i dál, takže následovala i montessori základní škola. A protože jsme se chtěly naučit, jak se montessori dělá, začaly jsme se pídit jak školit učitele a skončilo to založením mezinárodního školícího centra pro učitele. A čím více jsme vyškolili učitelů, tím více jsme si uvědomovali, že při své práci v praxi potřebují podporu, a tak jsme založili střešní organizaci pro montessori školy. Pořádáme konference, tvoříme metodiky, síťujeme školy a podporujeme rodiče. V roce 2017 jsme v Praze uspořádali celosvětový Montessori kongres pro 2 000 odborníků a pedagogů ze všech koutů světa.

Dopad Vašeho příběhu na okolí:

Děti mi změnily život. Mám čtyři. Díky nim se náplní mého života stal rozvoj montessori vzdělávání. Vystudovala jsem neziskový sektor, ale až děti mě přivedly k poznání toho jaké to je, když člověk dělá něco, co ho opravdu naplňuje. Snažím se o to, aby by můj příběh byl inspirací ženám, které zjistí, že je dosavadní práce neuspokojuje, k tomu, aby našly odvahu jít dělat co je opravdu baví. S každou odvážnou ženou, která naplňuje své poslání, je svět o kus lepším místem. Snažím se také trochu ovlivnit vnímání toho, jak se díváme na výchovu a vzdělávání ve společnosti jako takové, směrem k většímu respektu k dítěti, při zachování vlastních hodnot a respektu k sobě sama.