O ŽIVOTĚ NAPŘÍČ ŽÁNRY

 

TONYA GRAVES | DAGMAR PECKOVÁ  || moderuje Veronika Brázdilová

V rámci moderované diskuse představíme zpěvačku, ale též herečku Tonyu Graves. Tato malá velká žena zahájí náš mezinárodní festival VŠEM ŽENÁM v Brně.

Proč právě ona? Jaký život jsme my jako Češi přichystali pro tuto svébytnou a na první pohled cizinku v naši malebné malé zemi? Čemu Tonya čelila na začátku pobytu v Česku a čemu čelí nyní? Jak se angažuje ve své komunitě a zda-li vůbec? Doporučila by život v Česku dalším cizincům? Praha či Brno?

Tonya vydala v loňském roce druhé sólové album „Back To Blues“, které se rozhodla věnovat tomuto žánru. Ačkoliv Tonya je multižánrová zpěvačka, blues považuje za srdeční záležitost. Blues je vnímán jako smutný žánr, bude nás proto zajímat, jaká životní cesta Tonyu vedla právě k blues: jaké hudební styly formovaly její osobnost v dětství, v dospívání a během mateřství?

Spolu s Tonyou se představí přední česká operní pěvkyně, paní Dagmar Pecková, která se během své dosavadní úspěšné profesionální kariéry představila na světových operních a koncertních scénách a festivalech.