Věra Komárová

Spolumajitelka Dermacol, a.s., majitelka Leonardo da Vinci Academy, žena TOP FORBES 150

Kdy a kde se můžeme potkat?

MENTORING Praha 10:40 - 11:40 hod. / 15:35 - 16:25 hod.

Téma „Proč se vzdělávat?“

„Od kosmetiky k tabuli“ nazval časopis Forbes začátek mého podnikání v oblasti školství. Bylo to vlastně zoufalství z neustálých lockdownů, které mě přivedlo k myšlence věnovat se tomu, co mám původně vystudované a založit si vlastní školu. Vzdělávat děti jinak, než jsem viděla u mých dcer během online výuky, a to formou renesančního studia. Jak lze kombinovat péči o tři dcery, vyvíjet nové kosmetické produkty Dermacol a ředitelovat škole? A proč dát to nejcennější, co máme, právě dětem? O tom si s vámi ráda popovídám na festivalu Všem Ženám.

Bio

Narodila se v Praze. Ve 14 letech stála na pražském Václavském náměstí a účastnila se sametové revoluce. V době, kdy svoboda slova byla v Československu jen iluzí, aktivně přepisovala informace na stroji a rozdávala je do poštovních schránek.

 

Vystudovala zahraniční obchod a poté jazyky (mluví 7 jazyky) a pedagogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studia získala možnost strávit 3 roky v Itálii na univerzitách v Sieně, Ferraře a Miláně. Po ukončení vysoké školy pracovala v oddělení marketingu velkých mezinárodních firem.

 

Když poznala značku Dermacol – její úžasnou historii, skvělé výrobky – okamžitě se do ní zamilovala a své práci propadla. Dermacol za dobu jejího působení více než zdesetinásobil obrat a značka se v ČR řadí mezi nejprodávanější kosmetiku.

 

Dermacol se nyní distribuuje již do více jak 60 zemí světa. Věra Komárová značku prezentovala mimo jiné i v Saudské Arábii, Sýrii, Jordánsku, Hong Kongu, Spojených Arabských Emirátech, Rusku, USA, Polsku či Brazílii.

 

V roce 2016 se Věra dostala na obálku časopisu Forbes a zařadila se mezi 75 nejvýznamnějších žen v České republice.

 

Podporuje nadační fond Zdeňky Žádníkové, který zkrášluje malbami a poezií nemocniční a sociální zařízení. Je spojena s podporou nadačního fondu Happy Hearts, který staví bezpečné školy v zemích zasažených přírodními katastrofami. Sama se účastnila dobrovolnické práce při výstavbě školy v Nepálu. V roce 2020 se stala autorkou projektu Pomáhej krásou pro nadační fond Be Charity, který pomáhá dětem s handicapem.

 

Věra Komárová je maminkou 3 dcer. A v roce 2021 otevřela mezinárodní základní školu a gymnázium Leonardo da Vinci Academy.

 

Hojnost pro mně znamená radost z úspěchu, pocit štěstí, který pozdvihuje duši i tělo.

Kdybych nebyla dnes ředitelkou kosmetické značky a mezinárodní školy, tak bych chtěla být zákonodárkyní, advokátkou žen.