Renata Horáková

Vedoucí Business Administration a členka představenstva Oncomed Manufacturing a.s.

Kdy a kde se můžeme potkat?

8. 3. 2023 | 10:05 – 11:05 | Praha

Online mentoring
22. 3. 2023 |10.00 – 11.00 | Zoom

Téma

Online mentoring:

Kouzlo kritického myšlení

Co to je kritické myšlení? Proč se v poslední době tolik skloňuje a jaká může být jeho přidaná hodnota? Lze kritické myšlení podpořit výchovou, výukou nebo praxí? Kde všude můžeme a musíme kritické myšlení využít? Je kritické myšlení nový trend nebo stará známá, ale vlastně zapomenutá, pravda? Jak dostanu kritické myšlení do svého všedního pracovního dne a co mi to přinese? O tom všem si povykládáme společně. Těším se na vás.

 

Mentoringový stůl (v rámci festivalu):

Svět bez předsudků.

Jak by vypadal svět bez předsudků? Proč předsudky máme a opravdu je každý z nás má? Co mohou předsudky způsobit a kam až mohou vést? Můžeme ovlivnit, abychom se na svět dívali otevřeněji, bez předsudků, a můžeme ovlivnit nejen sami sebe, ale i naše blízké? Jak? Proč bychom to vlastně měli dělat?

Ráda bych s vámi sdílela, jaké jsem měla a mám předsudky já, proč už některé z nich nemám a co mi to přineslo nebo naopak vzalo. Ráda bych slyšela, jestli i vy máte nebo jste měli nějaké předsudky, co mohou způsobit a jestli je život s předsudky předurčení nebo vědomá volba. A pokud volba, jestli můžeme udělat minimálně ve svém okolí něco, aby vznikaly mikrosvěty bez předsudků.

Jestli vás toto téma zajímá, nechcete jen poslouchat, ale rádi budete sdílet vaše názory a chcete si odnést nejen inspiraci, ale třeba i konkrétní věci, které můžeme učinit, aby byl svět kolem nás otevřenější, pak vás moc ráda přivítám u svého mentoringového stolu. Těším se na vás!

 

 

Bio

Vedoucí Business Administration a členka představenstva Oncomed Manufacturing a.s.

Vystudovala jsem Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kterou jsem ukončila v roce 2002. V roce 2007 jsem absolvovala MBA na Erasmus University Rotterdam. Téhož roku, kdy jsem ukončila Právnickou fakultu, jsem nastoupila do společnosti PLIVA-Lachema a.s. V PLIVA-Lachema a.s. jsem začínala jako interní auditor a přes pozice specialisty duševního vlastnictví, právníka, vedoucí duševního vlastnictví jsem se vypracovala až na pozici vedoucí právního oddělení a poradce představenstva. V roce 2009, kdy bylo rozhodnuto o likvidaci PLIVA-Lachema a.s. a já jsem čekala svého prvního syna, jsem učinila do této doby mé nejodvážnější rozhodnutí – společně se svým kolegou najít investora a s jeho pomocí koupit to nejcennější, co v PLIVA-Lachema a.s. bylo, výrobnu cytostatických injekcí. To se podařilo. Od roku 2010 existuje společnost oncomed manufacturing a.s. – farmaceutická společnost nyní se 200 zaměstnanci zabývající se kontraktním vývojem a výrobou cytostatických injekcí. Ve společnosti oncomed manufacturing a.s. mám na starosti veškeré služby netechnického charakteru, jako jsou právní záležitosti, finance, HR, PR, CSR, IT a BOZP a mám tak příležitost rozvíjet a spojovat na oko rozdílné světy a činit z nich „jedno“. Jsem vdaná. Manžel Petr má vysokou manažerskou pozici ve společnosti Thermo Fisher Scientific Brno a tudíž bojujeme ve dvou kariérním manželství. Mám 2 syny (13-letého Patrika a 9-letého Martina) a 2 kocoury. Jsem tak plně obklopena testosterony.:-)