Renata Horáková

Vedoucí Business Administration a členka představenstva oncomed manufacturing a.s.

Kdy a kde se můžeme potkat?

8.3.2023 | 00:00 00:00 Praha
9.4.2023 | 00:00 00:00 Brno

Téma

Kritické myšlení s Renatou Horákovou. 

Bio

Vystudovala jsem Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kterou jsem ukončila v roce 2002. V roce 2007 jsem absolvovala MBA na Erasmus University Rotterdam. Téhož roku, kdy jsem ukončila Právnickou fakultu, jsem nastoupila do společnosti PLIVA-Lachema a.s. V PLIVA-Lachema a.s. jsem začínala jako interní auditor a přes pozice specialisty duševního vlastnictví, právníka, vedoucí duševního vlastnictví jsem se vypracovala až na pozici vedoucí právního oddělení a poradce představenstva.

V roce 2009, kdy bylo rozhodnuto o likvidaci PLIVA-Lachema a.s. a já jsem čekala svého prvního syna, jsem učinila do této doby mé nejodvážnější rozhodnutí – společně se svým kolegou najít investora a s jeho pomocí koupit to nejcennější, co v PLIVA-Lachema a.s. bylo, výrobnu cytostatických injekcí. To se podařilo. Od roku 2010 existuje společnost oncomed manufacturing a.s. – farmaceutická společnost nyní se 180 zaměstnanci zabývající se kontraktním vývojem a výrobou cytostatických injekcí. Ve společnosti oncomed manufacturing a.s. mám na starosti veškeré služby netechnického charakteru, jako jsou právní záležitosti, finance, HR, PR, CSR, IT a BOZP a mám tak příležitost rozvíjet a spojovat na oko rozdílné světy a činit z nich „jedno“.

Jsem vdaná. Manžel Petr má vysokou manažerskou pozici ve společnosti Thermo Fisher Scientific Brno a tudíž bojujeme ve dvou kariérním manželství. Mám 2 syny (10-letého Patrika a 6-letého Martina) a 2 kocoury. Jsem tak plně obklopena testosterony.:-)