Pavel Liška & Jan Révai

Vandráci Vagamundos

Kdy a kde se můžeme potkat?

Brno 5. 4. 2023 | 9.19 – 9.59 | Forbína

Téma

Pavel Liška & Jan Révai | Vandráci Vagamundos

Dva výrazní filmoví a divadelní herci, kteří mají to štěstí, že se živí tím, co je baví. K herectví jim před lety přibyla další záliba – cestování a vznikl projekt Vandráci / Vagamundos. V roce 2018 se společně s kameramanem Hynkem Bernardem vydali na opravdovou, neinscenovanou divokou cestu na motorkách střední Amerikou. Bez doprovodného vozidla, štábu a na vlastní pěst a z původně cestovatelského projektu se stal fenomén.

Na léto 2023 připravují další, ještě dobrodružnější cestu na Papuu Novou Guineu. Tentokrát už nepůjde jen o čistý motorkářský cestopis, ale o dobrodružství tvůrčí a filmové, protože Vandráci budou na cestě zároveň natáčet i celovečerní film, který v sobě přirozeně obsáhne dokumentární, inscenované i mystifikační prvky.

Nechte se vtáhnout do světa Vandráků jejich osobitým způsobem!

Bio

Vydejte se na novou divokou cestu s Pavlem Liškou a Honzou Révaiem – Vandráky Vagamundos

Pavel Liška a Jan Révai jsou čeští filmoví a divadelní herci, kteří mají to štěstí, že se živí tím, co je baví. K herectví jim ovšem před lety přibyla další záliba – cestování. Třetím do party je kameraman Hynek Bernard, jehož vášní je natáčení v náročných podmínkách. Vandráci Vagamundos – tři kamarádi, kteří na sebe nedají dopustit a v tom podstatném jsou na jedné vlně. Ale protože jsou každý úplně jiná duše, občas to mezi nimi pěkně dře. Což ne vždy musí být na škodu.

V roce 2018 se vydali na opravdovou, neinscenovanou divokou cestu na vlastní pěst. Jen oni tři se svými přednostmi, nedostatky a se svými milovanými motorkami. Bez doprovodného auta a bez štábu za zadkem vyrazili do střední Ameriky jako opravdoví dobrodruzi, nic si neulehčovali a novým výzvám i poznáním šli naproti. A výprava se jim podařila. Kamerová technika byla přiznaná a divák skutečně viděl vše. Natáčeli všichni všechno i sebe navzájem. Z původně běžného cestopisného projektu se stal komplexní fenomén.

Tentokrát nepůjde už jen o dobrodružství cestopisné, o čistý motorkářský cestopis, ale také o dobrodružství tvůrčí a filmové. Vandráci naváží na úspěšný TV seriál, sérii přednášek po celé ČR i SR, na vydání knihy i audioknihy, ale tentokrát budou k tomu všemu zároveň natáčet i celovečerní film, který v sobě přirozeně obsáhne dokumentární, inscenované až mystifikační prvky.

Pojďte se dozvědět víc a přesvědčit se o tom, že Vandráci umí přirozeně a organicky podpořit ty partnery, kteří jim pomůžou s realizací cesty. A pokud vás jejich cesta osloví, můžete se stát jejich partnery na nové, ještě dobrodružnější cestě na divokou Papuu Novou Guineu, kam se chystají v létě 2023 i vy!

https://vandraci.com/cs/