Pavel Houdek
Téma: „On-line nenávist a hejty: Jak se bránit v digitálním prostředí“
Obtěžování, výhrůžky a hejty jsou stále častější součástí našeho digitálního života a mohou mít závažné důsledky na naši psychiku i osobní bezpečnost. Jak vypadá efektivní sebeobrana proti těmto formám
násilí na internetu? Během tohoto mentoringového sezení se podíváme na reálné dopady on-line nenávisti, diskutujeme strategie pro její zvládání a probereme, jak se můžeme kolektivně bránit těmto útokům.
Naučíte se, jak ochránit sebe i své blízké, a jak podpořit ty, kteří jsou terčem hejtrů, aby se nevzdávali svého místa ve veřejném prostoru.
Pavel Houdek je CEO a founder Moderní sebeobrany, platformy, jejíž cílem je dát každému vědomosti a nástroje na to, aby se dokázal bránit násilí, obtěžování a šikaně. Od roku 2008 se zaměřuje na výuku praktických strategií, které pomáhají jednotlivcům bránit se v každodenním životě proti obtěžování, šikaně a jiným formám násilí.
Jako inovátor v oblasti sebeobrany tento obor přetvořil v široce uznávaný nástroj prevence násilí. Moderní sebeobranu vytvořil jako přístup založený na tvrdých datech a odborných studiích. Důraz klade na včasnou detekci hrozeb, konfliktní komunikaci a zvládání krizových situací pokud možno bez nutnosti fyzické konfrontace. Díky tomu je Moderní sebeobrana přístupná široké veřejnosti, bez ohledu na věk či fyzickou kondici. Inovativní koncept Moderní sebeobrany pak díky tomu dostal na vědecké konference, vysoké školy, do top managementu korporací, ale také do vyloučených lokalit nebo krizových center.
Pavel Houdek je autorem mezinárodního bestselleru Moderní sebeobrana, který slouží jako klíčový průvodce pro zvyšování osobní bezpečnosti. Aktivně se věnuje osvětě v oblasti prevence násilí a je vyhledávaným přednášejícím na konferencích, vysokých školách a firemních akcích. Pravidelně přispívá do předních českých médií jako Deník N a magazín Heroine, kde se zaměřuje na témata spojená s bezpečností a ochranou před násilím.
Je AI muž nebo žena?
Pro mě je to žena. Mluvím na ni v ženském rodě. To proto, že se mi zpravidla lépe spolupracuje se ženami – a práce s AI je spíše spolupráce, než cokoliv jiného.
Co je AI podle AI?
Když se AI zeptáme, řekne nám, že je jazykový model, ale já si v koutku duše myslím, že k nám není upřímná a že nám říká jen to, co chceme slyšet, a my jsme ji nechtěly úplně vypnout…
Jaké otázky nejčastěji pokládáte AI?
„Jak bych mohl doplnit nebo rozvinout tento text?“