Olda Bureš

Delfinoterapeut a někdejší manažer, head hunter, marketér, produkční…

Kdy a kde se můžeme potkat?

Praha 8. 3. 2023

11:35 – 12:15 | Na kus řeči s…  
14.15 – 14.55 | Panel: Inspirace na cestu 

Téma

Delfíni a delfinoterapie

S Oldou se můžete setkat v Praze, kde bude hostem v panelu Inspirace na cestu a dopoledne vystoupí v rámci doprovodného programu na talkshow Na kus řeči s… , kde se můžete zeptat na vše co vás zajímá jak o delfínech a delfinoterapii, tak o Oldově cestě k této krásné a originální práci. 

Bio

Olda pracoval v oblasti managementu, marketingu, head huntingu, turismu nebo filmové a televizní produkce. Věnoval se také aktivitám v neziskovém sektoru a spolupracovat na projektech týkajících se ekologie, lidských práv, zdravotně postižených a obchodu s lidmi. Díky práci hodně cestoval a pracoval v zahraničí – v Egyptě, na Filipínách, Jordánsku, Argentině, Maroku nebo Izraeli.
Během natáčení pořadu pro TV se v Turecku setkal s delfinoterapií a velmi ho zaujalo, že delfinoterapie dokáže pomoci i traumatizovaným a zneužívaným lidem, u kterých tradiční terapeutické metody nebývají dostatečně efektivní. Personál delfinária zase ocenil Oldův talent pro komunikaci s lidmi a zvířaty, adaptabilitu i organizační schopnosti.

Olda nejdříve zajišťoval péči o klienty na české straně, následně v delfináriu působil jako dobrovolný asistent a prošel certifikačním kurzem delfinoterapeuta. V sezóně 2010 už pracoval s klienty z Čech a Slovenska, kteří si ale pobyt hradili z vlastních zdrojů. Po návratu do ČR se připojil k týmu Anitera o.p.s. a zrealizoval fundraisingovou kampaň, aby bylo možné zpřístupnit delfinoterapii také skupinám klientů z různých zdravotních a sociálních zařízení nebo méně movitým rodinám, které se starají o postižené. V současné době pracuje přímo jako jeden z členů terapeutického týmu v Turecku. Vzhledem k psychické a fyzické náročnosti práce delfinoterapeuta Olda aktuálně patří mezi služebně nejstarší.

http://www.delfinoterapie.cz/