Monika Horníková

Ex-VicePresidentka GlaxoSmithKline a ředitelka Tři z.ú.

Kdy a kde se můžeme potkat?

8.3.2023 | 10:05 – 11:05 a 15:25 – 16:25 Praha

Online mentoring
19. 1. 2023 | 10:00 – 11:00 | Zoom

Téma

Online mentoring:

Téma: Jak transformovat umění vést lidi do výsledků?

Vedla jsem stovky lidí, 5 zemí a středoevropský region, získala jsem rozmanitá ocenění na poli byznysu a po 25 letech jsem se z byznysu rozhodla odejít a vrátit se zpět k pacientům na místo, kde jsem po studiích začala. Co si potřebujete uvědomit, když se rozhodnete změnit kariéru? Na co se lze připravit? Jak vést takovouto změnou sama sebe? Jak vést lidi v úplně novém prostředí? Protagonista rozvoje emoční inteligence Daniel Goleman se zabývá v knize „Noví lídři“ i uměním transformace vést lidi tak, aby dosahovaly co nejlepších výsledků. Jak být průvodcem i inspirátorem? Jak transformovat umění vést lidi do výsledků se dozvíte na našem online setkání. O své zkušenosti se ráda podělím. Těším se na vás!

 

Mentoringový stůl (v rámci festivalu):

Téma: Odpovědnost a lehkost. 

Začala jsem v onkologickém výzkumu u lůžka pacienta a k němu jsem se i vrátila.  Celý pracovní život jsem hledala správnou rovnováhu mezi odpovědností jednatele a ředitele a lehkostí tanečníka.

Když chceme prostor a svobodu, musíme přijmout odpovědnost.

Když chceme lehkost, potřebujeme k ní vnitřní klid.

Nejlepší tanečník má tělo v klidu a vypadá, že se u tance moc neunaví, a z toho má pak divák skutečný zážitek.

I řízení lidí může být zážitkem…

Bio

Monika Horníková, povoláním klinický farmaceut, pracovala 5 let v Národním onkologickém ústavu v Bratislavě, kde se věnovala výzkumu a farmakologii. Následných 25 let své kariéry strávila v britské farmaceutické firmě GlaxoSmithKline. Na postech generální ředitelky působila ve čtyřech zemích Střední Evropy a po dobu šesti let vedla onkologickou divizi Střední Evropy.

Deset let byla prezidentkou slovenské a později české Asociace inovativního farmaceutického průmyslu. V roku 2015 byla oceněnou 3. nejvýznamnější ženou českého byznysu podle žebříčku Hospodářských novin. Pod jejím vedením byly pobočky GSK opakovaně oceněné jako nejlepší zaměstnavatel, stejně tak v oceněních diverzity/inkluze a rovnoprávného postavení žen.

Po zkušenosti ze státního a privátního sektoru se rozhodla naplnit své poslání v neziskové sféře. Už pátým rokem vede neziskovou organizaci TŘI z.ú., která poskytuje zdravotní i sociální služby v oblasti paliativní medicíny a vytváří v regionu podmínky pro podporu a integraci místní komunity.

V minulosti dosáhli s manželem více mistrovských titulů ve společenských tancích.

V současnosti nadále podporuje lidi v jejich osobním rozvoji a při řešení kariérových plánů formou koučinku a mentoringu. Přednáší na Advance Healthcare Management Institute, který jako postgraduální studium vychovává řídící pracovníky v zdravotnictví.