Marika Zvardoň

Farářka Církve čs. husitské, malířka a námořnice

Kdy a kde se můžeme potkat?

8.3.2023 | Praha

14:15 – 14:55 | Panel: Inspirace na cestu  

Téma

S Marikou Zvardoň se setkáte 8. 3. v závěrečném panelu Inspirace na cestu, kde vystoupí společně s egyptologem a archeologem Miroslavem Bártou a delfinoterapeutem Oldou Burešem. 

Bio

Marika Zvardoň je farářkou v Církvi čs. husitské, maminkou dvou synů. Ve volném čase se věnuje olejomalbě a také přeplula na plachetnici přes Atlantik. 

Farnost kterou vede již deset let najdete ve Vratislavově ulici č. 8, pod Vyšehradem na Praze 2. Předchozím působištěm byla farnost na Břevnově a mezi tím byla dvakrát na mateřské se dvěma syny, kterým je dnes 15 a 7 let . A jak Marika dodává – jmenují se vlastně stejně. Tedy překlad jejich jmen je stejný. Matěj (z hebrejštiny – dar od Boha) a Theodor (z řečtiny – dar od Boha).

„Matěj přišel na svět krátce po jedné z mých nejdobrodružnějších cest, které jsem kdy podnikla a do dnes jsem za ni moc ráda. Byla to plavba na dvanáctimetrové plachetnici přes Atlantik z Karibiku do Portugalska. Na palubě jsme tehdy byli tři a tři se naštěstí ve zdraví, lehce slaní a s vrávoravým krokem velkých námořníků, dostali opět na souš. Na cestách jsem mnohokrát využívala příležitosti k malování a tak vznikla celá řada obrazů, které téměř od mala maluji olejem na plátno. Nejraději zachycuji přírodu, moře, rybáře a loďky, létající ptáky a samozřejmě lidi nejrůznějších tváří i barev. Další mou vášní je hudba. A jelikož jsem se bohužel nikdy pořádně nenaučila hrát na žádný hudební nástroj, tak zpívám. Zpívám kde to jde… a samozřejmě i v rámci mé práce, neboť bohoslužba je u nás liturgická, tedy z velké části zpívaná.“

Součástí její práce je práce duchovenská, pastýřská a vzdělávací a k vedení farnosti patří také správa nemovistostí, vedení účetnictví nebo sociální sítě. 

Další informace o Marice Zvardoň najdete zde:
https://zamysleni-a-kazani-mari.webnode.cz/o-mne/