Lucie Urválková

Finanční ředitelka a místopředsedkyně představenstva, UNIQA pojišťovna, TOP FORBES 50

Kdy a kde se můžeme potkat?

MENTORING Praha 10:40 - 11:40 hod. / 15:35 - 16:25 hod.

Téma „Networking“

= vytváření vztahů mezi lidmi, vzájemná výměna informací a udržování osobních kontaktů, vedoucí k vytvoření sítě konexí.

Networking neboli vytváření sítí vztahů mezi lidmi znamená obvykle setkávání s novými jedinci, kteří mají stejnou profesi, obor nebo zájmy a chtějí se poznat. Je důležitou součástí budování kariéry, rozvoje firmy nebo jednotlivce, výměny informací a zkušeností mezi zúčastněnými. Pomáhá najít si lepší práci nebo vylepšit současnou pozici. Nejde ale jen o práci – obohatí i osobní život a spokojenost. Networking může znamenat nová přátelství či spojenectví.

Kde všude se networking odehrává? Jak správně „síťovat? Jak pečovat o navázané vztahy?

Přijďte si o tom popovídat se mnou. Povím Vám, jak to dělám já, a moc ráda si poslechnu, co funguje Vám.

 

Bio

Lucie je cílevědomá a houževnatá žena. Nestydí se za své ambice a říká: „Nedostala jsem nic zadarmo, vše jsem si musela poctivě odpracovat.“ Současně ví, že k úspěchu potřebuje tým, který šlape a věří nastavenému směru a cíli. 

Lucie jako finanční ředitelka silné skupiny řídí okolo 200 lidí a stará se o aktiva ve výši přes 200 miliard korun. Když opustí kancelář, je ale jejím nejdražším kapitálem čas. Ten chce věnovat především svému synovi a vychovat z něj společně s partnerem slušného a šťastného člověka. 

Lucie investuje i do svého rozvoje. Vedle schůzek s koučem čerpá energii i ze setkávání se s inspirativními lidmi a snaží se dále vybrousit své znalosti. Kromě toho ale vrací část svých nabytých vědomostí a zkušeností další generaci manažerek formou mentoringu. K odreagování jí nejlépe pomáhá pohyb a sport.

V uplynulých letech byla opakovaně zařazena mezi nejvlivnější ženy Česka podle měsíčníku Forbes. Letos dosáhla mimořádného osobního úspěchu, když byla oceněna prestižním oceněním Manažerka roku 2022 v soutěži pořádané Českou manažerskou asociací (ČMA).

Co pro vás osobně představuje hojnost v současném světě?  
Pro mě jsou to dobré mezilidské vztahy a zdraví. To se nedá koupit, to prostě může člověk se štěstím žít. Když sedíme celá rodina u jednoho stolu, plánujeme, povídáme si, vyprávíme si, co kdo ten den zažil, a náš svět „je v pořádku“.

Kdybyste nebyla tam, kde jste nyní, kde byste byla?
Nepřemýšlím takto, ale jsem přesvědčená, že bych si všude našla něco, co by mě táhlo kupředu a motivovalo k plnému výkonu. Jsem tak nastavená. Určitě bych se dál vzdělávala a chtěla se zlepšovat. A jistě bych měla zájem i o to, předat své zkušenosti a know-how podobně založeným lidem dál.