Lenka Kejíková

Generální ředitelka a předsedkyně představenstva, Generali penzijní společnost, a.s.

Kdy a kde se můžeme potkat?

8.3.2023 | 10:05 – 11:05 a 15:25 – 16:25 Praha

Téma

 Máma a kariéra

Od léta 2021 jsem CEO Generali penzijní společnosti, největší penzijní společnosti v České republice, která spravuje úspory na stáří více než milionu klientů.

Nabídku na tuto vrcholovou roli jsem dostala v době, kdy mému synovi bylo pouhých 7 měsíců. Měla jsem tehdy trochu jiné plány. Práci na pár let trochu utlumit, udržovat jen svůj tým, který jsem po letech práce konečně dostala do stavu, kdy skvěle fungoval i bez mého neustálého dohledu. Do nových kariérních výzev jsem se zrovna nehrnula.

Jsou ale příležitosti, které nejde odmítnout a nejdou předem naplánovat. Že to nebude úplně jednoduchý život, to mi bylo jasné.

Jak balancovat mezi rolí mámy a manažerky, jak si plánovat čas, jak mezi tím vším neztratit sama sebe. Jde to vůbec? A stojí to za to?

Pokud vás tato témata zajímají, tak vás ráda uvidím u mého mentoringového stolu!

 

Bio

Vystudovala Statisticko-pojistné inženýrství na Vysoké škole ekonomické. Již během studia začala pracovat v oboru pojišťovnictví, kde vystřídala několik pozic, až nakonec našla to pravé uplatnění v oblasti risk managementu. Tomuto nově se rozvíjejícímu oboru se věnovala 12 let a přednášela o něm také na Vysoké škole ekonomické.

Od roku 2014 působí ve skupině Generali v České republice, kam nastoupila právě jako senior manažerka v risk managementu. Na starost měla rozvoj procesů řízení rizik, implementaci regulatorních požadavků a analýzu strategických rizik nejen pro Čechy, ale koordinovala tato témata také v ostatních Generali společnostech ve střední a východní Evropě.

V roce 2021 opustila oblast řízení rizik, když přijala pozici generální ředitelky a předsedkyně představenstva Generali penzijní společnosti.

Je vdaná a má jednoho syna.