Karolína Topolová

Generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings

Kdy a kde se můžeme potkat?

8.3.2023 | 10:05 – 11:05 a 15:25 – 16:25 Praha

Téma

Co jsem se naučila z chyb

Skupina AURES Holdings, provozovatel mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO, Mototechna, Auto Diskont a Driverama, funguje na trhu již 30 let a má přes 3100 zaměstnanců v pěti zemích. Ročně prodá na 90 000 automobilů a za dobu existence jsme obsloužili již přes 2,7 milionu zákazníků.

Ve firmě jsem již 24 let, takže jsem zažila jak „zlaté devadesátky“, založení call centra na zelené louce, expanzi a největší růst, ale také vstup společnosti na burzu a následnou krizi v letech 2008 a 2009, pandemii Covidu nebo současnou krizi automobilového průmyslu způsobenou mnoha faktory, včetně války na Ukrajině.

Naše společnost působí v odvětví, které vždy bylo tradičně mužské. Přesto jsme nikdy nehleděli na gender, ale vždy jsme úspěch jednotlivců posuzovali podle kvality jimi odvedené práce. Naše firma je dynamická a inovativní, proto zvládla jak úspěchy, tak i krize, způsobené objektivními faktory, ze kterých vzešla vždy ještě silnější.

Každý, kdo chce být úspěšný, musí svoji práci milovat, učit se od ostatních a nebát se dělat chyby. Pokud chybujete, poučte se z toho. Dá vám to sílu a odhodlání pustit se do dalších projektů.

Pokud vás toto téma zajímá, ráda vás uvidím u svého mentoringového stolu!

Bio

Svou pracovní kariéru zahájila v pražském hotelu Prague Hilton Atrium jako programová manažerka, v roce 1998 založila call centrum v AAA AUTO, které se stalo jedním z nejmodernějších a největších v oboru v ČR.

V roce 2006 postoupila na funkci Group HR and Call Centre Director, o rok později se stala viceprezidentkou společnosti a podílela se na vstupu firmy na českou a budapešťskou burzu cenných papírů.

Do jmenování generální ředitelkou společnosti v červenci 2012 pracovala jako Deputy CEO a Chief Operations Officer a řídila divize prodeje, finančních a pojišťovacích služeb, call centra, personalistiky, IT a externí komunikace. Pod jejím vedením se skupina AURES Holdings proměnila v komplexního poskytovatele mobility a prodejce digitálních řešení pro obchodování s automobily a v době pandemie dokázala ze dne na den po uzavření provozoven spustit on-line prodej ojetých automobilů.

Na začátku roku 2021 vstoupila do síně slávy v anketě TOP Ženy Česka, kde se o rok dříve umístila na prvním místě jako nejúspěšnější manažerka za rok 2019. V této anketě se umisťovala opakovaně a objevila se i mezi finalisty soutěže Manažer roku, kde získala i titul Mladý manažerský talent. V posledních letech byla vybrána mezi nejvlivnější ženy českého byznysu podle časopisu Forbes, získala cenu Marketér roku 2017 za úspěšné znovuobnovení značky Mototechna, byla oceněna titulem Lady Pro a umístila se i v žebříčku TOP 10 žien slovenského biznisu.

V listopadu 2012 se stala předsedkyní správní rady Dětské dopravní nadace.

Získala magisterský titul v oboru andragogiky. Je jedinou ženou v čele velké mezinárodní společnosti obchodující s automobily ve střední Evropě – pod značkou AAA AUTO se ročně prodá přes sedmdesát pět tisíc automobilů. Hovoří plynně anglicky. Je vdaná a má dceru.