Karolína Topolová

Generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, TOP FORBES 50

Kdy a kde se můžeme potkat?

MENTORING Praha 10:40 - 11:40 hod. / MENTORING Brno 10:40 - 11:40 hod.

Téma Jak si budovat kariéru od píky obklopena ryze mužským elementem?“

Budování kariéry dnes a před pětadvaceti lety se výrazně proměnilo. V dnešní době firmy, stejně jako ta naše, již s talenty pracují jinak. Přestože není vždy jednoduché prosadit se v převážně mužském odvětví, s trochou trpělivosti a odhodláním se dá dosáhnout v podstatě čehokoliv. Nebojme se začít od nuly a postupně poznat všechny oblasti společnost. Pomůže nám to pak naučit se zvládnout jakoukoliv pracovní výzvu.

Bio

Svou pracovní kariéru zahájila v pražském hotelu Prague Hilton Atrium jako programová manažerka, v roce 1998 založila call centrum v AAA AUTO, které se stalo jedním z nejmodernějších a největších v oboru v ČR.

V roce 2006 postoupila na funkci Group HR and Call Centre Director, o rok později se stala viceprezidentkou společnosti a podílela se na vstupu firmy na českou a budapešťskou burzu cenných papírů.

Do jmenování generální ředitelkou společnosti v červenci 2012 pracovala jako Deputy CEO a Chief Operations Officer a řídila divize prodeje, finančních a pojišťovacích služeb, call centra, personalistiky, IT a externí komunikace. Pod jejím vedením se skupina AURES Holdings proměnila v komplexního poskytovatele mobility a prodejce digitálních řešení pro obchodování s automobily a v době pandemie dokázala ze dne na den po uzavření provozoven spustit on-line prodej ojetých automobilů.

Na začátku roku 2021 vstoupila do síně slávy v anketě TOP Ženy Česka, kde se o rok dříve umístila na prvním místě jako nejúspěšnější manažerka za rok 2019. V této anketě se umisťovala opakovaně a objevila se i mezi finalisty soutěže Manažer roku, kde získala i titul Mladý manažerský talent. V posledních letech byla vybrána mezi nejvlivnější ženy českého byznysu podle časopisu Forbes, získala cenu Marketér roku 2017 za úspěšné znovuobnovení značky Mototechna, byla oceněna titulem Lady Pro a umístila se i v žebříčku TOP 10 žien slovenského biznisu.

V listopadu 2012 se stala předsedkyní správní rady Dětské dopravní nadace.

Získala magisterský titul v oboru andragogiky. Je jedinou ženou v čele velké mezinárodní společnosti obchodující s automobily ve střední Evropě – pod značkou AAA AUTO se ročně prodá přes sedmdesát pět tisíc automobilů. Hovoří plynně anglicky. Je vdaná a má dceru.

Co pro vás osobně představuje hojnost v současném světě? 

Hojnost je pro mne synonymem bujením, růstu a dostatku všeho, co ke svému pojetí životní spokojenosti potřebujeme. Měli bychom si ji hýčkat a opečovávat v tom nejniternějším prožitku. Hojnost je široký pojem, pro mne osobně je spojena s dostatkem lásky, porozumění a správných emocí jak v osobním, tak profesním životě.

Kdybyste nebyl tam, kde jste nyní, kde byste byl?

Člověk změní svou profesi v průměru 3-4x za život. To už se mi pravděpodobně nestane 😊, ale dlouhodobě cítím, zvlášť od doby, kdy jsem začala působit v Dětské dopravní nadaci, že má cesta směřuje mimo byznys, blíž tam, kde někdo potřebuje pomoc. Čím dál, tím víc mně to táhne k životu jako poslání spíš než povolání. Tak vnímám i svou potřebu následné životní etapy.