Jiří Buchal

Generální ředitel RD Rýmařov a finalista na manažera roku 2022 (ČMA)

Kdy a kde se můžeme potkat?

MENTORING Brno 10:40 - 11:40 hod. / 15:35 - 16:25 hod.

Téma „Nízkoenergetické domy aneb „okamžité“ bydlení pro ženy“

Jak stavět útulné, nízkoenergetické domovy, z čistě přírodních materiálů a ze dřeva a využívat k tomu minimálně dvě třetiny energie ze sluníčka? Ač se téma jeví jako mužská záležitost, tak krkem, který hýbá hlavou je žena. Ženy chtějí bydlet okamžitě a ne čekat rok než se dům postaví a to vše lze zajistit včetně  dobrého působení na životní prostředí, přírodu, krajinu a udržitelnost.

Jiří je zkušeným manažerem se zaměřením na krizový management výrobních podniků.  V současné době vede výrobní závod RD Rýmařov, který patří do skupiny Progresus Invest Holding. Zároveň řídí nově vznikající energetickou divizi RD Energy zaměřující se na obnovitelné zdroje. Je místopředsedou představenstva Marina Lipno, družstvo. V minulosti působil jako finanční ředitel ve skupině RSJ a na různých manažerských pozicích v bankách HSBC a Citibank. V roce 2022 se stal finalistou na manažera roku v soutěži České manažerské asociace.

Než se ujal expanze jedničky na trhu dřevostaveb RD Rýmařov, řídil jako krizový manažer sklárny Crystalite Bohemia ve Světlé nad Sázavou a v Květné.  Filantropicky je aktivní a podporuje Farní charitu Řevnice.

 

Co pro vás osobně představuje hojnost v současném světě? 

Užívat si spokojeného života plnými doušky a umožnit to co největšímu množství lidí kolem mne. Mít velké a funkční rodiny, být schopen pomáhat a jít příkladem těm, kteří neměli takové štěstí v životě jako my, kterým Bůh nadělil schopnosti, zdraví a možnosti.

 

Kdybyste nebyl tam, kde jste nyní, kde byste byl?

Snad v nebi, a když ne, tak bych byl tady a vždy bych se nějak uživil, rozdával radost kolem sebe, hospodařil na poli a v lese, pracoval s mládeží a užíval si pozemského života.