Hana Součková

Generální ředitelka SAP ČR

Kdy a kde se můžeme potkat?

Praha 8. 3. 2023

10:05 – 11:05 a 15:25 – 16:25 Mentoringový stůl

Téma

Téma: Nenechat se ovládat strachem a nebát se snít

Dnes žijeme ve velmi turbulentní době, která významné zasahuje do našeho pocitu bezpečí a přináší hodně nových otázek a nejistot. Poslední studie ukazuji narůst syndromu vyhoření, a to zejména u mladší generace. Hodně mne to zaskočilo a jako matka dvou dospívajících děti se snažím hledat odpovědi. S tím se pojí i to, že zapomínáme snít. Je důležité mít se v životě na co těšit.

Letošní Vánoce opět spousta lidí komentovala, že nejsou bílé, že počasí je takové a makové. Moc se mi líbila reakce jednoho mého kamaráda: „Víš, co si říkají jinde ve světě?“ Měla jsem možnost pracovat v mezinárodních týmech a pozorovat jejich schopnost reakce na krizi, změnu. Některé národy jsou na tom i díky své historii o něco lépe a pro nás to může být příležitost se něco nového naučit. I když ne vždy souhlasím s návody amerických knížek, protože naše mentalita je jiná, vyrostli jsme v jiné kultuře, neznamená to, že to na nás nemůže fungovat. ? Jen je potřeba připustit, že jsme jiní a máme jiné startovací pozice.

Věřím, že pro šťastný život je důležité nenechat se ovládnout strachem, nepřestat snít. A hlavně naučit to naše děti. Vyrůstají v době, která je velmi náročná i pro nás dospěle. My už máme své zkušenosti, ale oni je mají teprve sbírat. Nejen jako matka, ale také manažerka se snažím o tomto tématu otevřeně mluvit. Je naprosto normální mít strach, je normální snít, i když je kolem těžká doba, je normální říct si o pomoc, je normální spousta věcí, kterých se často zbytečně bojíme. Budu ráda, když se ke mně přidáte.

 

Bio

Hanka jako vystudovaná stavební inženýrka propadla kouzlu marketingu a před vice než 20 lety se vydala do světa IT. Začátky nebyly snadné, nejen proniknout do „IT hantýrky“, ale neustále se snažit dělat projekty, které mají dopad a vliv na společnost. Hanka má ráda výzvy a během své pracovní kariéry si několikrát potvrdila, že nás výzvy posouvají dopředu.

Prošla společnostmi Ness Czech, Ness Europe, APP nebo Scala, kde zastávala marketingové a obchodní manažerské pozice. V současné době působí jako generální ředitelka SAP ČR a zároveň jednatelka SAP Ariba. Jejím denním chlebem je péče o více než 1400 zákazníků v České republice a vedení české pobočky. Její prioritou jsou spokojení zaměstnanci a obchodní spolupráce se zákazníky i partnery, stejně jako neustálý rozvoj a přínos inovací na český trh. Ve volném čase ráda sportuje, vymýšlí zábavné aktivity se svými dvěma dětmi a vydává se na výlety do hor nezávisle na ročním období.

Sama říká, že velkou měrou jí v kariéře pomohli kolegové, kteří ji podporovali a vložili v ní svou důvěru. Za to je moc vděčná a snaží se to dávat zpět ostatním na jejich cestě prací i životem. Je mentorkou a aktivně se podílí na podpoře vzdělávaní, komunit i rozvoje startupového světa v Česku.

https://www.facebook.com/Brumlovka/videos/346944770389885/

https://www.youtube.com/watch?v=Hh01tkm5tG8

https://www.moda.cz/chtela-jsem-se-stat-sefredaktorkou-elle-priznava-generalni-reditelka-sap-cr-hana-souckova

https://forbes.cz/manazerka-a-sportovec-o-motivaci-neupinejte-se-prilis-na-cil-nebo-si-predem-vytvorite-blok/

https://digiexpedice.forbes.cz/zakladni-tabor/zakladni-tabor-03