Daniela Pešková

Bankéřka, členka představenstva České spořitelny

Kdy a kde se můžeme potkat?

8.3.2023 | 00:00 00:00 Praha
5.4.2023 | 00:00 00:00 Praha

Téma

Témata budeme postupně zveřejňovat. 

Bio

Daniela Pešková je členkou představenstva České spořitelny a nejvýše postavenou bankéřkou v Čechách. Vede polovinu z více než 10 tisíc zaměstnanců České spořitelny a stará se o více než 4,6 milionu klientů. Se sympatickým nadhledem o sobě tvrdí, že kariéru začala budovat už ve skautském oddíle. „Vždycky jsem měla štěstí na šéfy, všichni to byli lidé osvícení, kteří neřešili, zda něco může řídit žena, nebo ne,“ říká o sobě.

Retailový tým pod vedením Daniely Peškové dokázal v posledních dvou letech banku zásadně digitalizovat. Nové bankovnictví George je nejvyužívanějším internetovým a mobilním bankovnictvím na trhu a Česká spořitelna je jedinou bankou, v níž mohou klienti získat hypotéku i úvěr zcela online.

Pod jejím vedením Česká spořitelna zcela liberalizovala osobní bankovní péči, když v rámci poradenské služby Moje zdravé finance umožnila využívat služby osobního bankéře všem klientům bez rozdílu. Bance se tak poprvé od vstupu nízkonákladových bank podařilo stabilizovat klientskou bází a počet klientů, kteří ji využívají jako primární banku, začal opět růst.

S manželem Viktorem vychovává tři děti. V České spořitelně pracuje od konce roku 2007, poslední dva roky odpovídá jako členka představenstva za retailové bankovnictví a pobočkovou síť. Zkušenosti má i z dalších bank. Po studiích na Vysoké škole ekonomické v Praze začínala kariéru ve skupině GE Money, v jejímž rámci působila také ve Velké Británii a v Maďarsku. Před příchodem do České spořitelny působila v řídící pozici ve slovenské Tatrabance.

Daniela říká: „Dělávám si ze sebe legraci, že já kariéru začala budovat už ve skautském oddíle. Moje první manažerská pozice byla vedení družiny, postupně jsem byla i v radě, měli jsme na starosti tábory a vůbec celý ten oddíl jako takový. Na vysoké jsem pracovala jako prodavačka v obchodě s dřevěnými hračkami a potom jsem ho také vedla.“