Dana Volná

Majitelka Centra fyzioterapie Aeditus

Kdy a kde se můžeme potkat?

Praha 8. 3. 2023

10:05 – 11:05 a 15:25 – 16:25  Mentoringový stůl

 

Téma

Jak se sedavý způsob života projeví v našem těle?

Tělo nebylo stvořeno pro trávení dlouhého času ve statických pozicích (sed a stoj) nebo ve vnucených polohách, ale spíše k pohybu.

Pokusíme se Vám nastínit souvislosti mezi kosterním a vazivovým aparátem. Jak se navzájem ovlivňují, jaké důsledky plynou z přetížení jednotlivých úseků páteře a jak se jednotlivé prvky propojují až do syndromů vázaných na sedavé zaměstnání.

Povíme si o vazbách mezi krční páteří, horními končetinami a bolestí hlavy. O souvislostech mezi hrudní páteří a dechem. A v neposlední řadě o vlivu přetížené bederní páteře s projevem na dolní končetiny a u žen spojené s problematikou v pánevní oblasti.

Věděli jste, že čtvrtina prostonaných dnů je podle statistik ČSSZ způsobena v posledních letech nemocemi pohybového aparátu? Právě proto by fyzioterapie měla být metodou první volby při léčbě a prevenci bolestí pohybového aparátu. Fyzioterapie dokáže výrazně zkrátit dobu rekonvalescence a umožní tak váš brzký návrat k radostem i povinnostem.

Představíme Vám naše léčebně rehabilitační programy, zaměřené dle specifik daných profesí, které poskytujeme firemním zákazníkům přímo na pracovišti nebo v našem zdravotnickém zařízení. Dozvíte se vše i o jednotlivých individuálních programech zaměřených na ženy. Vše můžeme při společné diskuzi, a na základě Vašich přání a potřeb, designovat na míru.

 

Bio

Již více než 20 let se věnuji ženám. Ke své nynější práci jsem se propracovala oklikou. Ve svých 25 letech jsem se stala matkou tří dětí a začala si při mateřské dovolené přivydělávat kosmetikou. Později jsem toto kosmetické studio zaměřené na aromaterapii, přírodní kosmetiku a zdravotní masáže vedla, a nakonec převzala. V průběhu následujících let se mi podařilo ho proměnit do dnešní podoby soukromého zdravotnického zařízení, zaměřeného na celostní fyzioterapii, s důrazem na koncepty EBM (Evident-based-medicine) a přístupy celostní medicíny.

Obklopila jsem se skvělým týmem fyzioterapeutů s celou řadou specializací. Své nezastupitelné místo zde má právě specializace na cílenou fyzioterapii pro ženy, věnující se mj. problematice funkční ženské sterility, předporodní a poporodní fyzioterapii, komplexní terapii pánevního dna, jógové terapii a kompenzačních cvičení zaměřených na ženy.

Mezi další specializace patří terapie ruky, kdy je cílená, specifická, individuální fyzioterapie ruky využívaná mj. při nemocech z přetížení rukou, golfovém a tenisovém lokti, syndromu karpálního tunelu apod., včetně výroby terapeutických dlah na míru. Dále je to fyzioterapie dětí a kojenců, sportovní fyzioterapie, rehabilitace na podkladě myoskeletární medicíny a kinezioterapie.

Dnes mám již dospělé děti a také tři vnoučata. Se svým životním partnerem rádi a často cestujeme. Nejvíce nás okouzlila Afrika, kterou na našich dobrodružných cestách poznáváme sami autem.