Ostara je germánskou bohyní plodnosti a jara, která je občas nazývána také „Eostre“. Je oslavována během jarní rovnodennosti jako ta, která přináší více denního světla a vyrovnanosti mezi počtem denních a nočních hodin. Ostara je žena, která prožila něco silného, co navždy změnilo její život. Její síla a moudrost převrátila toto v inspiraci a pomoc společnosti.

Žena Ostara se již potřetí volila na festivalu VŠEM ŽENÁM a to 7.března 2019 v Kongresovém centru Praha za účasti více než 400 žen z více než 80 společností České a Slovenské republiky.

Ostarou 2019 se stala paní Mirka Vlčková. Tady je její příběh. Nechte jej na sebe působit, inspirujte se Mirčinou silou a pomozte příběh i Mirčinu inspiraci posunout dál.

Můj příběh začal, když se mi narodil první syn. Nenašla jsem místo, kde bych s ním mohla rozumně trávit volný čas. To nastartovalo mojí novou cestu. Založila jsem s kamarádkou rodinné centrum Paleček, abychom se měly kde scházet, povídat si a sdílet radosti a strasti mateřství.
Následně jsme založily rodinné centrum Andílek, protože o aktivity Palečka byl obrovský zájem a chtěly jsme podpořit i další rodiče. Děti, naše, i ty našich klientů, ale z věku, kdy chodí s maminkami do mateřských center vyrostly, a tak jsme pro ně založily mateřskou školu s montessori programem. A ejhle, rostly i dál, takže následovala i montessori základní škola… číst celý příběh.

TISKOVÁ ZPRÁVA: OCENĚNÍ OSTARA 2019 ZÍSKALA MIROSLAVA VLČKOVÁ

Mirka byla zvolena na festivalu VŠEM ŽENÁM 2019 z osmi nominovaných příběhů. Všechny příběhy jsou nesmírně silné a jejich nositelky jsou také vlastně Ostarami. Nechte se inspirovat i ostatními příběhy, sdílejte a posílejte je dál. 

Také již nyní můžete posílat nominace na Ženu Ostaru 2020 na info@vsemzenam.czDěkujeme!

BIO Mirka Vlčková

Miroslava Vlčková vystudovala Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy se zaměřením na oblast neziskového sektoru, později také humanitní vědy na Anglo-American University v Praze. Je vdaná a má 4 děti, které byly důvodem pro její rozhodnutí věnovat se moderním metodám vzdělávání. Na své cestě nejdříve založila rodinné centrum, následně Montessori školku a školu Andílek, dále Montessori Institute Praha – mezinárodní výukové centrum pro učitele, asistenty i rodiče, akreditované mezinárodní asociací AMI (Asociation Montessori Internationale). Stala se inspirací a oporou pro další zakladatele a vedoucí pracovníky ve školství, a proto založila také Asociaci Montessori ČR, která podporuje školy a školky po celé České republice. V roce 2017 se svým týmem zorganizovala a hostila celosvětový Montessori kongres pro téměř 2000 účastníků z celého světa. V současné době dále pracuje na prosazení principů montessori pedagogiky do dalších oblastí života, ve kterých v zahraničí už slaví úspěchy – ve veřejném (státním) školství, při péči o seniory a ve vzdělávání dospělých ve firemní sféře.